Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet jól tanulni? Úgy...

Hogyan lehet jól tanulni? Úgy érzem nem megy.

Figyelt kérdés

Ez a 2. Vizsga időszakom és kicsit el vagyok keseredve.

Anatómiája készülök és úgy érzem hiába tanulok, nem megy. Már régen elkezdtem a felkészülést, tehát szó sincs arról, hogy utolsó pillanatban kezdtem neki.

Minden reggel és este le ellenőrzöm magam, hogy az összes részt leírom egy lapra utána ki javítom. Pl leírom az összes izmot csoportosítva amit tudok. De pl hétfőn, kedden leírtam a hasizmokat hibátlanul, szerdára meg valamiért összekevertem 2 szót. Ez miért van?

Persze látom a fejlődést ahhoz képest, de valahogy nem abban a mértékben mint kellene. Félek, hogy egy csomó időt elpazarlok egy tárgyra és a többire nem jut idő.

Egyébként az a mostani módszerem, hogy felkelek 7-8 óra között, iszok egy kávét utána kezdek neki. Az első mindig az, hogy leírok mindent amit tudok, utána ki javítom, átnézem. Kijegyzetelek egy témakört, pl egy izom csoportot, azt óránként egyszer elolvasom. Közben haladok tovább az anyaggal, keresek róla képet a neten, hogy tudjam valamihez kapcsolni, ha olyan, akkor lerajzolom. Pl a csontokat sokszor lerajzolom, oda írom a részeket és le ellenőrzöm.

22-23 óra között már fekszek le, nem akarom hogy egész nap álmos legyek, és így nem is érzem magam annyira stresszesnek. Napközben, délután tartok 1-2 órás csendes pihenőt, akkor kicsit össze szedem magam, pihenek. Illetve 20-30 percenként is pihenek 5-10 percet. De még konkrétan a kajámra is figyelek, hogy ne egyek olyat ami elnyom vagy kaja kóma lesz belőle, és iszok is egész nap.

Valami bevált ötlet/tapasztalat amit még tudok tenni?



2023. jún. 3. 13:48
 1/1 Csomorkány ***** válasza:

Hú, hát ehhez érdemben nincs mit hozzátennem. Én sose tanultam ilyen szisztematikusan, de nem is volt hasonló mennyiségű magolnivalóm. Talán a nyelvek, de az se így.


Inkább azt mondanám, hogy talán a szemléleteden változtass: hidd el magadról, hogy mindent megteszel. Ha ezek után megbuktatnak (miért tennék?), akkor egyszerűen nem ez a te utad.


Szóval ha azzal fejezted be a napot, hogy komoly munkával telt, akkor adj magadnak valamilyen jutalmat. Ne szidd magad, hogy ez se megy, az se megy, hanem szánj egy kis időt bármire, amit szeretsz vagy ami fontos neked.

2023. jún. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!