Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem így túl nagy...

Orvosi egyetem így túl nagy falat lenne?

Figyelt kérdés

Idén év végén jelentősen javítottam kémiából. Eddig nem terveztem az orvosi egyetemet, de hirtelen megváltozott a döntésem és rájöttem hogy ez érdekel engem, szeretnék segíteni az embereknek és ebben közre játszott az is, hogy idén a szerveskémia annyira megtetszett, így mindig tanultam és sok sok ötösöm lett ami egyfajta motiváció volt ehhez az egészhez.

Nagyon szeretném elérni az álmomat, hisz ez a hivatás legcsodálatosabb (egyéni vélemény)

Szeptembertől kémia-biológia faktos leszek, és emelt szinten fogom tanulni ezt a két tantárgyat.

Nagyon lelkiismeretfurdalásom van hogy idén év végén csak 4-es voltam

biológiából és kémiából is.

Kicsit hátránynak érzem, hogy későbben döntöttem el a kelleténél.

Véleményetekre vagyok kíváncsi nagyon.

Volt-e már valaki hasonló helyzetben?

Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2023. jún. 5. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon lelkiismeretfurdalásom van hogy idén év végén csak 4-es voltam" - Feleslegesen, ha jövőre kezded a faktokat gondolom 10.-es vagy, úgyis az utolsó 2 év jegye számít felvételinél vagy ha duplázod az érettségi pontokat akkor év végi jegyet nem is néznek.

Egyáltalán nem döntöttél későn, van még bőven időd felkészülni emelt kémia és biosz érettségire is. Nem tudom mire gondolsz, mikor lett volna időben ez a döntés, ovi óta ez kellett volna hogy legyen az álmod? :D Én elvégeztem egy másik egyetemi szakot is mielőtt rájöttem mivel akarok foglalkozni.

2023. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akár nyugdíjig sem késő, sőt, ha valami igazán érdekel, én láttam már 65 évest is, aki beiratkozott az orvosira, friss nyugdíjasként és 70 volt, mire végzett. Na, aktív pályafutásnak - ha így nézed - persze az már késő, de hobbinak, kihívásnak egyáltalán nem.
2023. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem vagy elkésve.

Ha most belehúzol és szépen hétről hétre készülsz és magadtól is gyakorolsz feladatokat, nem lesz gond.

#1 őszintén az orvosisok fele szerintem azt mondaná, hogy igen, ők már 3-4 éves koruk óta tudták (gondolom mindenfele szülői befolyásoltság nélkül), hogy egy szép nap majd idegsebészek meg kardiológusok akarnak lenni😌

2023. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon feldobtak.

Ez nekem már egy nagy segítség volt.

2023. jún. 5. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gimis korban kár ezen rágódni, hogy késő. Még bőven benne vagy. Nekem ismerősöm úgy lett orvos, hogy anno első alkalommal gyengére sikerült neki a kémia emelt és be se jutott. Egy év múlva felkészült még jobban, javítót írt, akkor is kb. épphogy elérte a ponthatárt, bejutott, és végül elvégezte csúszás nélkül. Sok ilyen van, aki gyengébb kémiával, meg javítóval jut be, és ott mégis teljesít, teljesen más közeg.
2023. jún. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol én is gimiben döntöttem el, de általánosban is érdekelt a termeszettudomany, viszont ott még azt hittem majd a törivel megyek valahova mert imádtam a törit (ez amugy gimiben is megmaradt). Én most felvetelizek fogorvosira, és igazából akkor gondoltam hogy én orvos leszek mikor kaptam egy nagyon jó biosz és kémia tanárt, nálam volt egy kis megingás, hogy általános orvosi vagy fogorvosi de végül a fog győzött. Egyébként teljesen időben vagy, minket a fakt alatt keszitettek fel igazán az emeltre. Most is, hogy 1 hét múlva szóbeli heti 3x bemehetunk a suliba a laborba kísérletezni a kémia szobelihez ugye, ami hatalmas segítség. Szóval még teljesen jó vagy, én egyébként a kemiara magantanarral is készültem. De az emelt bioszom 89, az emelt kemiam meg 65%os lett, szóval nem annyira rosszak. A bioszon nem lepődtem meg annyira mert oktv döntős voltam, de az is a faktnak köszönhető igazából 😆 sok sikert kívánok neked!!
2023. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
87%
Simán tudsz még rajta változtatni. Sosem késő.
2023. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy késtél el! :)

Tanulj az emelt érettségikre és simán bejutsz!

Sok sikert kívánok :)

2023. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mikor döntenéd el hogy milyen szakmát szeretnél ha nem gimiben? Nagyon kevesen tudnak ennél hamarabb dönteni erről a kérdésről.


Szerintem realisztikus hogy 4 es ről felhozod magadat 5 ösre, és leteszed az emelt biosz-kémiát, feltéve hogy beleteszed az energiát

2023. jún. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!