Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi államilag támogatott...

Mennyi államilag támogatott félév van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alap esetben 12, de a 10 félévet meghaladó osztatlan képzések esetén (mint pl általános orvosi, állatorvosi) van még plusz kettő támogatott félév. A pont 10 féléves képzéseknél jár ez a plusz 2 félév, vagy ott csak az alap 12 van?

Illetve mi van akkor ha én mondjuk először állatorvosira járok, elvégzem csúszás nélkül államin (11 félév alatt) és utána még akarok egy mesterképzést csinálni? Olyankor megmarad az a plusz kettő félév, vagy akkor már csak 1 támogatott félévem lesz a mesterre?



2023. jún. 7. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Értő olvasás nem megy?

A 10 félév mióta haladja meg a 10-et?

Na ebből következik az összes további válasz lehetőség.

2023. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Azért van 12 félév, mert gondoltak arra, hogy az osztatlan csúszik egy évet.

Amúgy megmarad, én így csináltam 2 diplomát.

2023. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
2. Te egy diplomát sem szereztél, ráadásul hülyeséget írsz.
2023. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Értő olvasás nem megy?"

De megy, kösz a kedves választ. Amit a kérdésben írtam, azt nem hivatalos forrásból idéztem, valamikor régen hallottam és nem voltam biztos benne, hogy pontosan hogyan szól ez a szabály. Tudtommal azért létezik ez az oldal, hogy meg lehessen kérdezni, ha valamiben nem vagyok biztos..

A kérdés második részére pedig nem kaptam ezzel választ.

2023. jún. 7. 21:54
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kaptál, csak azt se érted, ezzel nem lehet mit csinálni. Ha egyetemre kerülsz, már, ha sikerül meg fogod tapasztalni az értetlenség következményeit ezt bizton állítom.
2023. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5. Itt inkább másképp megfogalmazva kéne leírni azt, amit a kérdező (szerinted) rosszul értelmezett, nem a kérdezőt minősíteni.
2023. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ha egyetemre kerülsz, már, ha sikerül.."

Kösz az aggódást. Nyugi, sikerülni fog, majdnem 20 ponttal a tavalyi határ felett vagyok.


"Kaptál, csak azt se érted, ezzel nem lehet mit csinálni."

Hú, most aztán nagyon keményen beszóltál. Mindjárt elsírom magam egy anonim nethuszár miatt, nagyon unalmas életed lehet..


Ha valaki képes normális hangnemben írni és tudja a választ a kérdésre, az légyszi ossza meg velem, értetlen hülyegyerekkel is. Köszi!

2023. jún. 7. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben 12 féléved van. Ha a képzésed 11 vagy 12 félév akkor 14 államilag támogatott féléved lesz.


Ha 10 féléves a képzésed akkor 12 féléved lesz.


Ha megcsinálod az állatorvosit 11 félév alatt akkor lesz tovább 3 államilag támogatott képzésed, ami jó lesz mesterre.


Amúgy az osztatlan képzés azt jelenti, hogy BSc és MSc egyben van, szóval MSc-s diplomával végzel.

2023. jún. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm #8-as!

Igen, azt tudtam, hogy az osztatlan képzés egyből MSc diplomát ad, de szeretek tanulni és kinéztem egy másik mestert ami érdekel és ha csak egy félévet kell kifizetni, akkor szerintem megéri elvégezni.

2023. jún. 8. 02:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Szivesen, csak úgy tünt mintha nem tudnád ezért írtam oda pluszba.
2023. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!