Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbeli tételeket hogyan...

Szóbeli tételeket hogyan szoktatok a leghasznosabban tanulni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elolvasom az adott tételt , vissza gondolok és nem tudom visszamondani.

Az is lehet a gond hogy szó szerint akarom megtanulni... ami nyilván nem jó mert esélytelen 20 tételnél, főleg ha nem jut eszembe ugyanúgy az a szó

Próbálom olvasni, visszamondani magamnak de annyira "elvont" mondatok hogy más szavakkal le sem tudnám írni hogy azt tanuljam meg :|

Kicsit most kétségbe estem, pedig meg szeretném és tudom hogy meg is kell csinálnom de valahogy azt érzem nem vagyok rá képes :|


2023. jún. 10. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdd el kijegyzetelni, kidolgozni magadnak. Emeld ki a kulcsszavakat.
2023. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kulcsszavak ki vannak emelve szövegkiemelővel, a fontosabbak mondatok kihuzva

Azokat szeretném megtanulni, de egyszerűen olyan idétlen mondanok h magamnak leforditani nem megy,bemagolni meg nem sok értelme van 20 tételt de jelenleg az sem sikerül.

2023. jún. 10. 17:55
 3/4 anonim válasza:

Magamnak dolgoztam ki a teteleket egy papirra. A kidolgozas soran megertettem, mirol van szo, es a sajat szavaimmal, kulcsszavaimmal tudtam jegyzetet kesziteni, amolyan gondolati-pontokat. Ezutan visszamondtam magamnak tobbnyire ugy, h kozben lejegyztem a gondolataimat fobb pontokban, csak 1-1 szoval, es utolag megneztem, mi maradt ki. 1-2 ilyen gyakorlas utan az egesz tetelt nehany fobb pontra es par alpontra tudtam bontani, es a lenyeg sosem maradt ki.

Nagyon hatekonyan tudtam igy szobeli teteleket tanulni. Ha nem volt idom sajat kidolgozast kesziteni, akkor is sokat segitett az a fajta visszamondas, amikor egy papirra leirtam a fobb pontokat. Tehat elgyakoroltam a feleletet. Vizsgan is van idod kidolgozni a sajat teteledet, rovid pontokban, vmi ilyesmit csinaltam en is, csak otthon.


Persze ez csak akkor mukodott, ha nem bemagolando definiciokat kellett tanulni, azok a verstanulas kategoriaba tartoznak nalam. (Ilyenek voltak a matek definiciok, amikbol egy szo sem maradhatott ki, es at sem fogalmazhattam a sajat gondolataimra…).

2023. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem köszi a tippet

Nálam az is szokott lenni h amit megtanultam nem mindig jut eszembe h melyik tételbe is kell írnom ^^.

2023. jún. 11. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!