Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem germanisztik...

Debreceni Egyetem germanisztika vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyire "nehéz"? Lenne idő a tanulás mellett dolgozni? Elvégzés után mit lehet vele dolgozni, merre lehet orientálódni?
2023. jún. 13. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit irok, egyaltalan nem altalanos. Az egyik ismerosom ott vegzett. Konnyen ment neki a tanulas, a sok vizsga is, hiszen csak egyszakos volt. Jutott ideje dolgozni is a tanulas mellett, felsobb evekben mar kulfoldon is nyaranta. A vegzest kovetoen tobb probalkozas utan vegul a birosagon tudott elhelyezkedni, mint leiro, azaz mint gepirono. Ennel azert nagyobb karriert is be lehet futni ezzel a diplomaval. Ennek ellenere azt mondom, akkor fogod jol viselni a szakot eveken at, ha nagyon erdekel a tortenelem, irodalom, nyelveszet es kultura, a filozofia es egyebek, es mindez nemet nyelven. Nem annyira a nyelvtudasodat fejlesztik a szakon celzottan, hanem inkabb mindenfele muveltsegi dolgot kell tanulnod. Nemetul jol tudo kollegakra sok helyen szukseg van, viszont mellette nem art erteni valamihez, ami konkret es piackepes ismeret. Egy masik ismerosom a nemet nyelvszakjaval egy szerkesztosegben talalt munkat. O azt mondja, azt csinalja vegre, amit szeret. Nem tanult hozza semmi mast, pl. gazdasagi, penzugyi dolgokat, vagy IT-t, ami most olyan divatos. Szerencseje volt. Attol fugg, h megeri-e ezt a szakot vegezned, hogy mik az elkepzeleseid, milyen teruleten szeretnel dolgozni. Sok nyelvszakot vegzett ismerosombol lett idegenvezeto, vagy irodavezeto kulfoldi cegeknel. A Magyar Telekom is pl. eloszeretettel alkalmaz nemet szakosokat a cegnel. Vagy a call centerek. Ami engem illet, ha jol tudnek nemetul, nem pazarolnek eveket erre a szakra, hanem kimennek nemet nyelvteruletre, es ott tanulnek valamit. De tudom, nem mehet mindenki kulfoldre. Oszinten, ha germanisztikat vegzel, a diplomad kezbevetelevel megkerdezheted magadtol, h akkor most mihez is ertesz ennyi ev tanulas utan. De ha igazan jol tudsz nemetul, akkor biztosan lesznek munkalehetosegeid. Nagyon sok mulik rajtad is, h mire jutsz vele vegul.
2023. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vorbește românește în România
2023. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
The best
2023. júl. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!