Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika mellé mit lehet...

Anglisztika mellé mit lehet még választani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Anglisztikára szeretnék menni (Debreceni Egyetem), viszont tisztában vagyok vele, hogy az magában semmit sem ér, így mindenképp választani szeretnék mellé valamit, de nem igazán tudom, hogy ez hogy működik. Tudom, hogy minornak lehet pl. néderlandisztikát vagy germanisztikát, de teljesen más szakot is lehet felvenni? Emlékszem, hogy az osztályfőnököm egyszer azt mondta, hogy pl. földrajzot is fel lehet venni anglisztika mellé, bár engem az a tárgy nem igazán érdekel. Mit lehet felvenni még emellé a szak mellé? Tapasztalatok? Tanácsok?

2017. nov. 29. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen más szakot felvehetsz mellé. Én is anglisztikán végeztem, én a germanisztikát és a spanyolt csináltam még mellette (teljes szakokat, nem minort), de az évfolyamtársaim között voltak mindenféle más szakon tanulók. Még olyan is volt, aki jogot vagy orvosit végzett mellette.
2017. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez hogy működik? Igazából nem nagyon látok bele az egyetem oldalába, és spanyolról sem látok semmit azon kívül, hogy az is lehet választható felvételi tantárgynak.
2017. nov. 29. 15:50
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia,

Angol mellé felvehetsz egy minort, és akkor egy szak kb. felét csinálod meg, vagy felvételizhetsz egy másik szakra és akkor megcsinálod az egész szakot. Mindig mehetsz tanárira is, és akkor tényleg minden játszik. Ha másik nyelvszakra mész arra készülj fel hogy nagyobb nyelveknél (német, francia, spanyol, olasz) általában már eleve kell egy középszintű nyelvtudás. (Legalábbis nálunk így volt)



Also not sure how relevant but: az angol szak már magában is ér valamit. Csinálhatsz fordító tolmács szakképzést etc etc, és ha mellé megtanulsz egy másik nyelvet közép szinten, akár szabadidődben is, akkor már tényleg nagyon a tutiban jársz. Én egyetem utolsó éve alatt gyakorlatot csináltam egy nagyobb cégnél ezen kívül semmi extra nem volt annyira mellé és ez is elég volt.


tl;dr: csinálj valami olyat amit szeretsz és jó vagy belőle, használd ki az összes lehetőséged (Erasmus, specek, gyakorlat, nyelvtanulás, mesterképzés) és olvass utána hogyan kell jól interjúzni, és mit domborítsd ki álláskeresésnél. És ne hidd el hogy mekis leszel.

2017. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!