Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Nem tudom milyen egyetemr...

SOS! Nem tudom milyen egyetemre menjek, mit tegyek??

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves lány vagyok, most fejezem be a 11. osztályt egy “elit” gimiben.

Amit tudni kell rólam:

-eddig biosz és fizika fakton voltam

-kitűnő leszek

-németből már van C1-es nyelvvizsgám, angolból is már tervben van


Azért választottam 1 éve ezt a két fakultációt, mert a biológiát szeretem, a fizika pedig kellhet- hogyha orvosira akarok menni. Igazából soha nem élt benne ez a vágy, nem erről álmodom kiskorom óta. És őszintén, nem is szeretném az életemet kórházakban leélni, szinte semmi szabadidővel… de persze ennek a szakmának megvan a presztízse és garantált a magas fizetés.


Szívem szerint dietetikus lennék, de abból nemigen lehet meggazdagodni…


Felmerült bennem az élelmiszermérnöki is, de egyrészt az nagyon kémiás, másrészt pedig nem tudom mennyire színvonalas az oktatás ezen a szakon budapesti egyetemeken.


Vagy legyen biológus/ biotechnologus szak??


Plot twist, ha nyáron felkészülnék emelt föcire és akkor irány a Corvinus. (pl.: gazdálkodás és menedzsment)


Az utóbbi időben teljesen elbizonytalanodtam, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mit válasszak a leírtak alapján?



2023. jún. 14. 07:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha nem érződött volna eléggé: NAGYON kétségbeesett és tanácstalan vagyok, szóljatok légyszi hozzá🙏🙏
2023. jún. 14. 07:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem dietetikusként is jól kereshet az ember, főleg ha valamilyen sportoló/csapat mellett el tudsz helyezkedni, orvosira ha nem érzed magad elég eltökéltnek semmiképp ne menj.


Én a Corvinus-on végeztem gazdmenen egy másfél éve és nagyon jól keresek konzulensi pozícióban, de ehhez kellett a szerencse is, szóval nehezebb jól fizető állást találni egy ilyen tömegnek számító szakkal.


Ajánlom, hogy nézegesd a karrier portálokat, pl. Profession, Dreamjobs (ez a személyes kedvencem) stb. és akkor látod, hogy egy-egy pozíciónál milyen elvárások vannak, van ahol fizetést is megjelölnek, írnak kicsit az adott munkáról és akkor eldöntheted, hogy te szeretnéd-e ezt csinálni vagy sem.


Plusz ha egy vagy akár kettő évig gimi után dolgozol és még gondolkodsz mi is a te utad nem bűn, nekem az egyik barátom hasonló helyzetben volt, ő végül orvosira ment egy év kihagyás után.


Illetve járj nyitott szemmel, ne csak a leírtakat nézd, kitudja, lehet szembe jön valami amire eddig nem is gondoltál. ;)

2023. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én elgondolkodnék a vegyészeten és a bionikán is.
2023. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az orvosi pályát illető kifogásaidat nem értem. Egy orvosnak egyáltalán nem muszáj kórházban dolgoznia: elmehet az ambuláns betegellátás területére vagy háziorvosnak is. A szabadideje pedig semmivel sem kevesebb egy ilyen orvosnak, mint bármily más munkahelyen. Sőt: egy tipikus háziorvos rendel mondjuk heti 20 órát, és ennyivel le van tudva.


Ha nagyon félsz a kémiától, akkor őszintén szólva szinte semmilyen biológiához köthető szakma nem jöhet szóba, mert az alkalmazott biológiai szakmákban (orvos, gyógyszerész, biomérnök, biotechnológia) mind van biokémia, nem is kevés.


Ha jó fizetést szeretnél, az élelmiszermérnöki szakot mindenképpen felejtsd el.

2023. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagy digitális fogászati tervezés még esetleg, ami ezek alapján eszembe jutott.


Egyébként a dietetikussal azért tényleg nehéz helyzetben lennél, főleg kezdőként, mert az eü. intézményeken kívül pl. a közétkeztetésben tudnál elhelyezkedni, szintén eü. bértáblás fizetéssel. Nyilván szinte mindenkinek a magán a cél, csak nagyon nehéz elindítani, részben azért is, mert nincs akkora kereslet rá.

2023. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 hogy érted hogy felejtsem el az élelmiszermérnöki szakot? Nem keresettek az ilyen szakemberek? És nem fizetik meg őket?
2023. jún. 14. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz az elhelyezkedés velem és nem füzet túl jól. Sajnos itthon elég szűk piaca van a vegyészmérnök/ biomérnök/ élelmiszermérnök/ biotechnológus végzettségnek. Viszont külföldön tárt karokkal fognak várni .

Én orvostanhallgató vagyok. Nagyon széles körben lehet elhelyezkedni az egyetem után . Szakvizsgát nyilván csak úgy lehet szerezni, ha az ember diploma után még x évet(4-6 ) a kórházban eltölt.

Viszont én csak akkor ajánlom ezt a szakot, ha nagyon elhívatott vagy. Iszonyú megterhelő és lelkileg azt is kikészíti, akinek ez az álma. Én ma végeztem az ötödévvel. Reggel fogmosás közben hánytam , mert annyira megterhelt már ez a vizsgaidőszak . Sokan járnak pszichológushoz, gyógyszereken élnek, alkohol rabjai lesznek. Én szerencsére sosem nyúltam semmilyen nyugtatóhoz sem.

Ha csak a pénz miatt jönnél ide, akkor felejtős az egész . Nem lesz motivációd, nem tudsz mint kapaszkodni. Inkább menj el a Corvinusra szerintem .

2023. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
* vele, nem velem :D bocsi
2023. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve * fizet
2023. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: Élelmiszermérnökökből az országban többen végeznek évente, mint amennyit a hazai élelmiszeripar fel tud venni. Ez a túlkínálat egyrészt lenyomja a béreket, másrészt álláskeresésnél jó eséllyel be kell érned olyan munkahelyekkel, ahol vagy a munkakörülmények rosszak, vagy a lakóhelyedtől távol vannak, vagy mindkettő. Az élelmiszeripari üzemek jól szét vannak szórva az országban, s nem sok esélyed lesz budapesti munkahelyet találni.
2023. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!