Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen egyetemre...

Szerintetek milyen egyetemre menjek és melyik a hozzám illő munka?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gimnazista vagyok, már tudom milyen irányba megyek, de azt hogy pontosan hova azt még nem tudom. Matek érdekel és jó képességeim vannak belőle. Viszont az abszolút kedvencem a fizika ( ennek legfőképp a klasszikus ága-mechanika,hőtan,de az elektromosság sem rossz). Fizikából és matekból szép verseny eredményeim is vannak. Sok lehetőségnek utána néztem és mindhez kell infó,nos szerintem az infó nem nehéz viszont nekem nagyon unalmas. A BME gépészmérnökin gondolkodtam,de nem tudom mennyire "fizikás". Kérlek segítsetek,ajánljatok valamit!

2022. nov. 27. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Matematikusnak menj, nagyon keresett. De fizikus is jó. Mérnökképzés se rossz, de oda kevesebb pont elég.
2022. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ezzel nagyon megnyerő leszek, de nem akarom helyetted eldönteni, hogy neked mi a jó.

Felvi.hu-n vannak jó kérdőívek amik segíthetnek még, hogy melyik irányban érdemes nézelődnöd, illetve tudsz szaklistát is nézni, amiben lehet találsz olyat is amiről eddig nem is hallottál.

2022. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyere fizikusnak. Én nézegettem a gépészek fizikáját, és hááát hagy maga után kivetni valót.
2022. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Csak a jós fizikai munka gyerekek ;)
2022. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
Matek vagy fizika alapszakra menj, utána pedig szakosodj data science-re. Olvasd el itt, mit csinálunk (2-es hsz): https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
2022. nov. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!