Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy jogász szakot levelezőn?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, elvégeztem a közigazgatás szervező szakot az nke-n, azóta közigazgatásban dolgozok. Úgy volt, hogy már nincs kedvem többet tanulni, de a tegnapi napon sikeresen megszereztem a közigazgatási szakvizsgát is és ez nagy önbizalmat és kedvet adott, hogy menjek még tovább. A munkahelyem kényelmes, van időm tanulni a munkahelyen is, a közigazgatási szakvizsgára is nagyrészt így tanultam és négyes lett a vége. Ez alapján gondolkozok a jogász szakon, hogy esetleg ne csak a közszférában legyen lehetőségem dolgozni, hanem versenyszférás lehetőségek is megnyíljanak előttem, ráadásul kapcsolódik a jogász szak a közigazgatáshoz is, állami szférán belül magasabb pozíciók eléréséhez is segíthet.

2023. jún. 16. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet látatlanban válaszolni. Akinek olyan szivacs agya van, hogy egyszer elolvas egy könyvet és utána azonnal érti az egészet és betéve tudja, annak nem nehéz a levelezős jogi kar. De én ismerek olyat is, akinek ott kellett hagynia a munkahelyét, hogy a vizsgákra készülni tudjon, így a szülei anyagi támogatására szorult, a tanuláson kívül pdig nem sok mást csinált, és még így is épphogy csak el tudta végezni, többnyire kettes-hármasokkal.
2023. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tulelheto, ha normális munkahelyed van (ertsd: nem kell halálra dolgoznod magad) és ha már amúgy is van egy kis jogi előképzettséged. Üdv egy harmadéves levelezős jogász hallgató
2023. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan végeznek NKE után KRE Ájk jogot, valamennyivel rövidebb is a képzès asszem. Szerintem kivitelezhető, de minden tőled függ.
2023. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem olyan nagyon nehéz, mert én idén kezdem, ha felvesznek, szintén levelezőn. 😂
2023. jún. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nem atomfizika, tehat meg lehet tanulni, de azert egy atlagosan jo szellemi kepessegu embernek elmennek a hataraig a vizsgaidoszakban. En nem dolgoztam mellette, ha oszinte akarok lenni, el sem tudnam kepzelni, hogy otig dolgozok, hatra hazaerek, aztan tanulok valameddig, es ugy meg tudom csinalni. Kiveve persze, ha tenyleg olyan elmed van, egy olvasasra memorizalod is a dolgot, mert akkor oke (bar olyan aggyal en nem a jogi karra pocsekolnam az eletemet).

Amugy a kozigazgatashoz minek a jogi kar? A kozszferaban dolgozo emberek tobbsege ketto-harom darab paragrafust szokott alkalmazni.

2023. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyit tennék hozzá, hogy még kell tanulnod újra tanulni és kitartónak kell lenni. Én egyetemi diplomával vágtam bele a jogba, abszolút nem atomfizika de rengeteg az anyag és azt pontosan kell visszaadni. Ergo nem elég 1-2x átolvasni, hanem oldalról oldalra ki kell jegyzetelni és felmondani magadnak. Ami pedig rohadtul sok idő. De lehet te másként vagy bekötve és jobban fog az agyad is. Nekem viszont sok időmet elveszi, vizsgaidoszakban pedig k.o. vagyok. Évkozben viszont túl sok teendő nincs. Persze ha te szorgalmas vagy, akkor tanulhatsz egész félévben, és akkor a vizsgaidoszak is könnyebb lesz. Én viszont nem vagyok hajlandó felaldozni az egész evemet, ergo évente 2×3 hónapra ereszd el a hajam van.
2023. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"de rengeteg az anyag és azt pontosan kell visszaadni"


Mi ez, hogy pontosan kell visszaadni? Akár 200 oldalnyi tankönyvi szöveget is pontosan ugyanolyan fogalmazással, ahogy el van írva, mintha verset tanulna?

2023. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy, egyáltalán nem. De maga a téma nem olyan, mintha egy regényt olvasnál. Van amit érdemes szó szerint megtanulni (nagyon durva becslés hogy tárgyanként 2 oldal törvényszöveg, büntetőn esetleg tobb), a többit nem kell szó szerint megtanulni. A többit persze mondhatod saját szavaiddal, de minden oldalon legalább 5 jogi kifejezés van, amit nem helyettesíthetsz.
2023. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, kivehető, hogy mit akartam írni, csak bkvn nem jön mindig szép esszé a kezemre :D
2023. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!