Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek FIZIKUS vagy...

Hogyan lehetek FIZIKUS vagy INFORMATIKUS?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy rossz körülmények között nőtem fel, ezért sok mindenre nincsenek eszközeim, de igyekszek fejlődni, ami a helyesírásomon is látható már, mert nem a csicska legalja életet akarom élni, és elkezdtem változtatni. Az érettségin épphogy kettessel mentem át mindenből, és nem tudok idegen nyelveken beszélni. A fenti céljaim lennének, de nem tudom hogyan indulhatnék el. Hogyan változtassak az érettségi eredményeimen, mennyi idő lenne és mekkora eséllyel kerülhetnék be a Debreceni Egyetemre? Mennyi tartalékolt pénzemnek kell lenni? Tudnátok segíteni legyetek szívesek kérlek szépen? 28 éves vagyok.

2023. jún. 20. 23:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Hát először is újraérettségizel matekból ÉS fizikából. Minél jobb eredményt kell elérned, lehetőleg 80-90% lenne a legjobb.

Aztán felvételizel az egyetem adott szakára.

Rakd be elsőnek az államilag finanszírozottat és csak utána a költségtérítésest, így ha elég jók a jegyeid, akár ingyen is mehetsz egyetemre.

Bár asszem fizetősön most már bárhova mehetsz, nincs alsó ponthatár, deeee őszintén az érettségi nem csak azért éri meg, hogy adj esélyt az llami finanszírozásnak, hanem azért is, hogy legyen halvány fogalmad arról amit az egyetemen magyaráznak majd.


Nyelvvizsga úgy tudom a felvételihez már nem kell. A diplomához lehet kell majd, nemtom ez most hogy áll, de ha meg úgy is van, ráérsz összehozni egy nyelvvizsgát az egyetem alatt, vagy a tárgyak elvégzése és a szakdoga után.


Informatikus egyszerűbb igazából, mert ahhoz elég az alapszak. Sőt, igazából ahhoz egyetem sem kell, de elég sok képzés van ami nagyot ígér de szart sem ad, cserébe 3-4 hónapért elkérnek 1-2 milliót, szóval az egyetem ebből a szempontból biztosabb.

A fizikus valójában nem egy szakma. Valamiféle mérnöki szakot érdemes megcéloznod és az alapján tovább mesterszakra stb.. így lesz belőled fizikus, a szó tudós-kutató értelmében. De ha kiemelkedésre vágysz, akkor ne akarj tudós lenni, kevesebbet keresnek nálunk a kutatók, mint a pedagógusok:D Egy mérnöki alapszakkal meg már el tudsz helyezkedni elég jó fizuért valamilyen nagy multinál, pl Bosch vagy ilyesmi és akk akkumulátorok, antennák, vagy akármilyen eszközök tervezésében tudsz résztvenni. Szerintem elég menő.

2023. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

“A fizikus valójában nem egy szakma. Valamiféle mérnöki szakot érdemes megcéloznod és az alapján tovább mesterszakra stb.. így lesz belőled fizikus, a szó tudós-kutató értelmében. ”


Öhm, fizika BSc -> fizikus MSc -> doktori iskola. Így lesz valakiből fizikus. Mérnöki szak után eléggé szenvedne ha fizikával folytatná.


És nagyon erősen rá kell feküdni a matekra, kb 0 fizika tudás és erős matekkal teljesíthető könnyen a képzés.

2023. jún. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%

Fizikus és informatikus közt azért majdnemhogy ég és föld a különbség ..


Informatikushoz nem mondom h nem kell semmi de jobban " betanulható" a fizikushoz kellene azért gógyi is

2023. jún. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az szinte biztos, hogy első lépésként újra kell érettségizned két tárgyból, lehetőleg matematikából és fizikából (vagy ha informatikus akarsz lenni, akkor fizika helyett informatikából), legalább olyan négyes, de inkább ötös eredménnyel, mert csupa kettesekkel az biztos, hogy sehova nem tudsz bekerülni. Hogy ez sikerülhessen, szerintem el kellene járnod magántanárhoz, és legalább egy évig intenzíven fejlődni matematikából és fizikából/informatikából. Ez sok pénzbe kerül, de én nem sok esélyt látok arra, hogy teljesen önálló tanulással kettesről fel tudod húzni magad. Informatikus szakokon van levelező képzés is Debrecenben, Nyíregyházán és Miskolcon, ezeket munka mellett is csinálhatod. Sok sikert!
2023. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Középszintű vagy emelt szintű érettségi kell? Informatikát akarok tanulni akkor, mert az is érdekel, és szeretnék egyszer végre jól keresni és akkor már ha úgy érzem mehetnék a fizikára is.
2023. jún. 21. 09:31
 6/20 anonim ***** válasza:
#5: Most már elég a középszintű érettségi is a felvételihez. Ha szeretnél minél gyorsabban elhelyezkedni, akkor az informatikát válaszd, mert abból az alapképzéssel is el tudsz helyezkedni, míg fizikából az alapképzés önmagában édeskevés a munkaerőpiacon, s még mesterképzéssel is jóval kevesebb az álláslehetőség. De mint írtam, első lépés az érettségire való felkészülés legyen, mert addig nem rúgsz labdába a felvételin, amíg nincs két, legalább négyes körüli érettségi eredményed matekból és fizikából vagy informatikából.
2023. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 2 középszintű 4-es érettségivel mekkora esélyem lesz bekerülni? A legkevesebb?
2023. jún. 21. 14:08
 8/20 anonim ***** válasza:

#7: Ezt sajnos nem lehet előre megmondani. A felvételi rendszer 2024-től átalakul, az egyetemek az eddigieknél jóval nagyobb szabadságot kapnak abban, hogy miként adják a felvételi pontszámokat és milyen minimumpontszámokat szabnak meg. Teljességgel lehetetlen megjósolni, hogy milyen esélyeid lesznek a felvételin két négyes körüli középszintű érettségivel. Nyilván minél jobbak az érettségi eredményeid, annál jobbak lesznek az esélyeid.


Egyébként ami igazán nehéz lesz, az nem a bejutás, hanem a bennmaradás. Ezek a képzések nem könnyűek, sokan kibuknak.

2023. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz? Egy nehezebb értelmi képességű ember mennyire bírná?
2023. jún. 21. 19:16
 10/20 anonim ***** válasza:
#9: Nehéz. Az informatikához, fizikához és a mögöttes matematikához kell tehetség is, nem elég az akarat és a szorgalom. Ha eljársz majd magántanárhoz, hogy az érettségire felkészítsen, szerintem egy fél év után elég nagy biztonsággal meg fogja tudni mondani neked, hogy van-e annyi tehetség benned, amely elég lehet ahhoz, hogy reális esélyed legyen egy ilyen szak elvégzéséhez. Az ugyanis, hogy kettes voltál középiskolai matekból, múlhatott a szorgalom hiányán és a rossz tanárokon éppúgy, mint a tehetség hiányán. Ha a tanár úgy ítéli meg, hogy nincs elég tehetséged, akkor legjobb, ha nem erőlteted az egészet.
2023. jún. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!