Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ráírhatok a volt...

Szerintetek ráírhatok a volt tanáromra?

Figyelt kérdés

Az a szituáció, hogy tavaly érettségiztem matekból középszinten, és most a 2023-as őszi érettségin meg szeretném csinálni az emelt matekot, és az a kérdésem, hogy szerintetek nem e lenne ciki/pofátlanság ráírni a volt matek tanáromra, egy kis segítségért úgy hogy már nem tanít?

Egyébként mindig nagyon segítőkész volt.


2023. jún. 25. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha fizeted, mint magántanárt, szerintem semmi kifogása nem lesz ellene.
2023. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen? Csak úgy puszta jófejségből ne is számoljak rá hogy segítene?
2023. jún. 25. 22:41
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne. Neki ez a munkája és senki nem szeret ingyen dolgozni. Ami teljesen érthető. Hidd el megéri a befektetés. De ilyet szerintem ingyen ne várj el. Nyugodtan írj rá és beszéld le vele. Valószínűleg elég lesz néhány alkalom. Elmondja hogyan miből készülj. Mit gyakorolj. Amit nem értesz elmagyarázza.
2023. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem rá írhatsz nyugodtan :) de minimum ajanld fel, hogy fizetsz érte.

Onnantól ő eldönti . Ha kis segítség kell lehet segít, de ezt nem írtad le.


Egy mai tanári fizetés pedig … én se nyomnek ingyen órákat :D Ha haza mész és pihennel, ezt pedig valaki elveszi, az igenis honoralast kivan :) legalább ajanlj fel valamit :)

2023. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan írj neki, de tényleg ne várd, hogy jófejségből segítsen. Így is szar a tanárok helyzete, a többségüknek vannak magánórái, mert máshogy nem tudnának megélni.
2023. jún. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Te sem vigyáznál ingyen a szomszédod gyerekeire, amikor ők a kölykök nélkül akarnak mondjuk vendégségbe menni, hanem valami bébi-szitter fizetést kell, hogy adjanak.

Na a matektanárod sem fog ingyen tanítani heteken át.

2023. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban egész nyugodtan kérhetsz tőle tanácsot, hogy mit ajánl a felkészüléshez. Ha meg konkrétan különórákra szeretnél járni, akkor azt kérdezd meg, hogy egyáltalán vállal-e és ha igen, mennyibe kerül.
2023. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
18-9 évesen nem lehetsz annyira naív, hogy az amúgy is alulfizetett tanárodtól ingyen órát vársz.
2023. jún. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, attól függ milyen volt a kapcsolatod a tanároddal és hogy milyen az ő hozzáállása, habitusa, és hogy pontosan mit értesz "kis segítség alatt":

-Ha csak egy-egy kis kérdés van, akkor, ha olyan a személyisége segít. (Nekem is segített hasonlóképpen egy tanár, viszont tényleg csak néhány kisebb kérdés volt. Azért, később vittem neki egy üveg jobb minőségű bort.

-Azonban ha konkrét átfogo, komplex vizsga felkészitést szeretnél, feladat javitásokkal, részletes magyarázatokkal és több témában, komplexen, akkor azért fizetni szükséges. Ebben az esetben megkell érdeklődni, hogy vállal 3 ilyet is, ha igen, hogy és mennyiért.

Amennyiben nem jön össze vannak remek online felkészitők, amely során videók segítségével tanulhatsz. Komplex átfogó anyagok. Szerintem jóval olcsobbra jön ki, mint egy tanár, de ez a te döntésed.

2023. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amugy inkabb csak arra lenne szuksegem, hogy kuldjon nehany anyagot segitsegkepp, nem kulon orakra gondoltam. De egy probat szerintem is meger rairni.

Koszi mindenkinek!!! 😘

2023. jún. 26. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!