Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fejezzem be ezt az iskolát...

Fejezzem be ezt az iskolát vagy váltsak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok , jelenleg egy szakiskolában tanulok most fejeztem be az első évet ( maradt még egy év) de utálom a helyet is és a szakmát aminek tanulok

Jelentkeztem egyetemre biosz szakra de nem igazán tudod hogy mi legyen


A családom nagyon azt akarja hogy fejezzem be ezt a számot és legalább lesz egy papírom. Azt mondják hogy ha felvesznek az egyetemre akkor halaszak egy évet, de nem tudom miért lenne úgy jó?

Így is úgy érzem hogy késve vagyok az egésszel és hogy én leszek ott a legidősebb. (Tudom furán hangzik) és hogy már így is kiesett egy év.

Nagyon szerettem volna valami művészeti irányban tovább tanulni de ez nem jött össze. Biológiából pedig mindig is jó voltam még versenyre is vittek, de azóta már biztos sokat felejtettem.


Nem tudom mi lenne a helyes vagy a jó döntés.



2023. jún. 28. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Érettségi nélkül nem vesznek fel egyetemre. Hiába jelentkeztél biosz szakra elutasítanak az érettségi hiánya miatt.


Jobban jársz ha befejezed a szakmádat majd esti gimiben leérettségizel ha annyira egyetemre akarsz menni.

2023. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Ha nagyon nem tetszik a szakma amit tanulsz, és tényleg nem szeretnél vele foglalkozni, szerintem érdemes lenne inkább keresned egy esti sulit, ahol leteheted az érettségit. Fontos, hogy először nézd át alaposan (!), milyen szakok vannak az egyetemeken, és, hogy mik a követelményeik! Például lehet, hogy az egyik helyre emelt biosz érettségi kell, máshova meg elég csak a középszintű. Fontos, hogy ezekről időben meggyőződj, és utána jelentkezz érettségire. De a Felvi-n igazából mindennel kapcsolatban részletes tájékoztatást kapsz, meg fel is hívhatod őket, vagy az Oktatási Hivatalt.

Attól meg, hogy idősebb lennél az egyetemen, mint a többiek zöme, nem kell tartanod, az egyetemen szerintem senki sem tud (pláne emiatt) "kilógni" :)

Jövő évtől úgy tudom sok módosítás lesz a Felvi rendszerében, máshogyan fog már zajlani, abban sajnos nem tudok segíteni.

Szóval szerintem nézz utána a dolgoknak, határidőknek, mérlegelj.

Én szurkolok neked, remélem összejön, amit szeretnél!


Ui: én is szerettem volna művészeti irányban továbbtanulni, de a képzőművészetiről nagyon hamar letettem. Gazdasági szakon vagyok, de építészetre szeretnék átmenni :) Nézd meg azt is, hátha érdekel!

2023. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van érettségim ami most vagyok az már felnőtt képzés
2023. jún. 28. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!