Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bgen szerintetek esedékes...

Bgen szerintetek esedékes lenne szakot váltani?

Figyelt kérdés

Jelenleg mesterképzésen vagyok, és szeretném kérvényezni a levelezőn vállalkozásfejlesztést. Angolul.


Pénz és számvitel szakon vagyok.


Indoklásnak ti mit írnátok be ?

Köszönöm a segítséget.


2023. jún. 29. 07:17
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

“Tisztelt TO!


Annyira hülye vagyok, hogy még a mesterképzésre se értettem meg, hogy teljesen mindegy, hogy melyik mesterszakra járok, mert úgysincs semmi köze az itt tanultaknak a valós élethez - hogy szeretném teljesen fölöslegesen megnehezíteni a saját életemet a szakváltással. Továbbá elegem van abból, hogy az egyetlen valamit érő pénzügy mesterszakra járok, ami ér is valamit a CV-ben, szeretnék inkább büfé jellegű mesterszakra járni, hogy az álláshirdetők azonnal lássák, munka helyett csak melegedni jártam be +2 évet az egyetemre és diákigazolványért. Kérem szíveskedjenek a büfészakra áttenni, és ezzel a leendő álláspályázataimon hátrányba helyezni. Köszönettel:


Aláírás”

2023. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes nagyon erősen fogalmazott, de lényegében igaza van. Ha te szeretnéd magad atkérni, kérd próbáld meg nyugodtan ez a te döntésed, neked kell tudni, mit szeretnél.

Viszont nincs, ekkora jelentősége GT iranyon belül, hogy milyen alap, esetleg mesterszakot választ az ember. Sokan szerintem kicsit túl gondolják ezeket a dolgokat. Nem a "papír" az érték önmagában,hanem TE A TE MUNKAVÉGZÉSED. Az a te szorgalmadon, kitartásodon múlik, hogy a DIPLOMA MENNYIT ÉR.

Ha a másik szakhoz jobban van kedved, jobban érdekel nyugodtan próbálj váltani. Semmi értelme, hogy bármilyen szintén olyan dolgot tanulj ami nem annyira érdekel. A levelezőre való váltás biztos sikerülni fog. A szak váltás már nem biztos, de megprobálni meglehet veszteni nem vesztesz semmit egy kérvény írással.

Viszont ne haragudj, ha annyi raternetség nincs benned, hogy önállóan neki állj egy kérvény megirásának, úgy felesleg a mester diploma.... sőt az alap is... vagy igenis rátermet vagy is tudsz, akkor ezt most kicsit úgy érzem túl izgulod (bár nem tudom nem ismerlek), megbántani meg nem szeretnélek.

Egyébként hivatalos levél formájában leírod, mit szeretnél, kicsit kifejted pár szóban az okot az érzésedet ezzel kapcsolatban nem kellenek nagy kömondatok. Itt nem lehet jól vagy rosszul cselekedni, vagy osszejön engedélyezik, vagy sem. Nem nagyon tudsz mit csinálni.

Sok sikert kívánok!

2023. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom ezért most lepontoznak, de az első válasza eléggé helytálló :D
2023. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!