Mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem az ELTE-n arab szakon, majd mivel szerettem volna egy évet kihagyni ezért nem jelentkeztem mesterképzésre. Ezalatt bővítettem a nyelvtudásom, utaztam, dolgoztam illetve pihentem.

Februárban viszont jelentkeztem mesterképzésre arabisztikára (ELTE) illetve nemzetközi tanulmányokra (ELTE, NKE). Viszont nem tudok dönteni és július 12-ig döntenem kell.

Szívem szerint mindkettőt tanulnám, viszont a nemzetközi tanulmányoktól egy kicsit félek mert nincs ilyen alapom és nem tudom mennyire lenne “vihető” így diákmunka mellett.

A jövőt illetően mindenképp valami irodai munkát képzelek el magamnak akár nagykövetségnél, külföldi cégeknél ahol a nyelvtudásomnak hasznát venném (angol, arab, német, spanyol). Továbbá próbálok úgy dönteni, hogy ha úgy alakul az életem akkor külföldön is munkát tudjak találni.

Tudom, hogy nekem kell döntenem de jelen esetben tanácstalan vagyok :(

Az arabisztika mellett az a pozitívum, hogy kevesen végzik el, míg a nemzetközi tanulmányokat sokkal többen elvégzik és ezért úgy érzem picit telített. (Ha csak családom belül nézem hárman ezt tanulják)


2023. júl. 2. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az arabisztikát kevesen végzik el, de szerintem nincs is vele sok munkalehetőség. Ha az egyetemen szeretnél maradni oktatóként/kutatóként, akkor érheti meg szerintem. Én a 2 közül inkább a nemzetközi tanulmányokat választanám, vagy pedig egyiket sem, hanem egész más területen pl. alapképzést, vagy valamilyen szakirányú továbbképzésre mennék.


Én germanisztika BA-t és MA-t végeztem, az MA-nak már semmi értelme nem volt, semmit nem tett hozzá a tudásomhoz. De lehet, hogy másnak jobbak a tapasztalatai a nyelvszakos MA-val.

2023. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Hát, olyan irányba nem menj ahol gondolkodni is kell munka közben. Majd itt a névtelen kamuregező 10-99-éves korosztály megmondja neked hogy mi legyél ha nagy leszel. Gratulálok. Életed hátralévő részében a fontosabb kérdésekben mindig névtelen kamuregisztrációval rendelkező idegen emberek fognak dönteni helyetted? Tán te is fideszes vagy, hogy ennyi sütnivalód van csak? Amúgy teljesen mindegy minek tanulsz, a közmunkán nem kérdezik. Más munkalehetőség nem nagyon van, köszönd a fidesznek! Esetleg még elmehetsz az aksigyárba sugárzás és mérgezőanyag felfogónak....
2023. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2: jó nagy paraszt vagy!😆
2023. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valamelyik nagykövetség a cél vagy a Külügyminisztérium akkor az NKE nemzetközi tanulmányok.
2023. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!