Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fognak szóbeli meghallg...

Hogyan fognak szóbeli meghallgatásra behívni kb. 800-1000 jelentkezőt az orvosi egyetemek?

Figyelt kérdés

A végleges pontszám miatt elvileg mindenkit aki oda jelentkezik meg kellene hallgatniuk.

Lehet hogy ezt is egy bizonyos ponthatárhoz foják kötni (mármint a szóbeli meghallgatásra mondjuk csak azt hívják be aki min. 400 pontot ért el)?


Szerintetek?


2023. júl. 6. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben, úgy 30 éve, amikor minden felvételizőnek szóbeli vizsgát kellett tennie két felvételi tárgyból, méghozzá minden egyetemen, akkor is meg tudták oldani ezt a feladatot az egyetemek. S nem is volt annyira nehéz, gondolj csak bele. Én is benne voltam annak idején egy felvételi bizottságban. Egy felvételizőre jutott úgy 20 perc, azaz mondjuk nyolctól ötig, egy ebédszünettel egy, általában 3 fős, felvételi bizottság le tudott vizsgáztatni kb. 25 embert, ami négy nap alatt 100 felvételizőhöz volt elég.


Az általad emlett 1000 felvételizőhöz elég tehát 10 bizottságot létrehozni, amihez 10 kisebb terem és 30 oktató kell, ráadásul nyáron, amikor már nincsenek órák sem, azaz az oktatókat be lehet osztani ilyen feladatokra. Simán megoldható.

2023. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogják oldani, abban biztos vagyok. Másik egyetemre jelentkeztem tavaly mesterképzésre és a szóbeli meghallgatás Teams-en zajlott. Idén olyan 1500 körüli hallgatót felvételiztettek. Valószínű ugyanebben a formában.
2023. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.Köszi a választ!
2023. júl. 6. 12:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt azért remélem, hogy nem teams-en lesz. Az nagyon személytelen, és még lehetnek rendszerhibák is...Az talán még rosszabb lenne mint az élőszóban történő felvételi.
2023. júl. 6. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mesterszakon most is vannak felvételik, én személyesen és online is voltam már ilyenen. Online sokkal kényelmesebb szerintem, hiszen a Teams, Zoom stb. teljesen beépültek az egyetemi életbe, gyors és kényelmes őket használni, semmi gond nem volt. Személyesen volt inkább időigényes az utazgatás, a légkondi nélküli folyosókon izzadás, keresgélni a termet... Szóval, a lényeg hogy ne aggódj, meg fogják tudni szervezni.
2023. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Június végéig az orvosi egyetemeken vizsgaidőszak van. Rohadt sok a hallgató ( magyar, angol és német program ), ezért is kivannak már a végén . Ha még mellé jön a felvételi , akkor szerintem teljesen ki fognak készülni . :D Augusztus végén meg vizsgakurzus vizsgái vannak előre hozottan. Érdekes lesz…
2023. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: A szóbeli felvételi vizsgákat meg lehet tartani a vizsgaidőszak utáni héten is, hiszen a felvételi döntés csak július második felében kell, hogy megszülessen. Akkor pedig már minden oktató szabad.
2023. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7 hét nonstop vizsgáztatás után biztos lesz ehhez kedvük és energiájuk. Nem tudom miért kellett ezt visszahozni. Pofára fog menni ez is.( egyetemen is ez megy sokszor )
2023. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!