Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnök BSC és utána...

Építőmérnök BSC és utána Infrastruktúra építő mérnök MSC? Vagy pedig tárgyakat pótolni és utána az MSC? Levelezőn tudnám mind a két lehetőséget

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem vízügyi üzemeltetési mérnöki alapszakon. Nagy nehezen sikerült találnom állást, egy tervező cégnél. Főleg vízépítési tervezéssel foglalkozunk.

Ahhoz hogy tudjak tervezni a fenti két lehetőség közül valamelyiket el kellene végeznem. A cég támogatja a továbbtanulást, csak az a kérdés melyiket.

1.opció:

Építőmérnök BSC alapszak

Baján alap építőmérnöki szak.


Előnyök: El tudnék fogadtatni tárgyakat, kb 2-2,5 év alatt végeznék.+1,5 év msc. Itt minden fontosabb tárgyat megtanulnék specializációval együtt stb..

-Több időm lenne az alaptárgyakra

-Ha min 3.0 lenne az átlagom nem fogynának az állami féléveim.



Hátrány:

-Még egy alap BSC szak (így két szakdolgozat, 2 záróvizsga kellene)

-Hosszabb idő


2. lehetőség

Infrastruktúra építőmérnök + alap építőmérnök tárgyak pótlása

Itt 9 alap építőmérnök tárgyat meg kellene előtte csinálnom részismereti képzésként mielőtt az MSC re jelentkeznék. A tárgyak pótlása fizetős, de a cég állná. Ez kb 2,5 év lenne összesen az MSC vel együtt, ha minden jól alakul


Előnyök:

-Gyorsabb: kb 1,5 év spórolás (persze csak akkor ha minden simán menne)

-1 szakdolgozat, 1 záróvizsga


Hátrányok:


-Elvégezni sokkal nehezebb lenne. (Előtte az alaptárgyak foltozgatása, a legnehezebb tárgyakat egyszerre kellene tanulni), nem lenne meg minden építőmérnöki alapismeretem az MSC-hez. Így nem biztos hogy menne az MSC


-3 tárgyat kellene egyszerre tanulnom ami egymásra épül: pl Tartószerkezetek 1 re épül a mechanika 1-2, ezt a 3-at egyszerre tanulnám egy félév alatt


Szerintetek?



#MSc #BSC #építőmérnök #Infrastruktúra építőmérnök
2023. júl. 7. 15:44
A kérdező szavazást indított:
BSC Építőmérnök elvégzése és utána az MSC
BSC építőmérnöki tárgyak pótlása ami minimum szükséges és utána az MSC
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ŕálátok erre a területre, infrastruktúra epìtőmérnök vagyok. Sajnos ez a terület is inkább csak átlagos vagy azalatti inkább a mérnökök között fizut tekintve, de még mindig jobb mint a vizugyi üzemeltetési mint amit te végeztel. Msc biztos, hogy jobb volna, de számomra kérdéses, hogy mechanikai tudás nélkül mit csinálnál mondjuk egy talajmechanika / geotechnika órán, mert sztem nem sok esélyed lenne. Sztem a bsc járhatóbb.
2023. júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én rövidesen palya elhagyo leszek pedig jócskán több ideje csinálom mint 5 év. Villamosmernok bsc fele kacsingatok, ha matekokat meg pár hasonlót elfogadtatok sztem levelezon is lenne időm elvegezni
2023. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!