Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki szak érné meg...

Melyik mérnöki szak érné meg jobban elvégezni a BME-n? Energetikai mérnök (Gépészmérnöki Kar), Logisztikai mérnök (Közl.-i Kar) vagy Építőmérnök? (Építőmérnöki Kar)

Figyelt kérdés
Köszi előre is a segítségeteket!!

2023. júl. 7. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Gépész fix és stabil pont, hazailag is és nemzetközileg meg pláne és az energetikainak is elég jó kilátásai vannak, úgy általában mindig szerintem. Az építőmérnök viszont felejtős.
2023. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Miért “felejtős” az építőmérnöki? 😕😕
2023. júl. 7. 21:29
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Épìtőmérnök vagyok, engem is baromira érdekelt a dolog, utólag is érdekesnek tartom. De ami az épìtőiparban zajlik attól inkább igyekszem majd minél messzebb tartani magam, valószínűleg levelezon bevállalok egy villamosmernok bsct. Sztem az epìtöipar a szakembereit jobban megbecsüli mint a mérnökeit, mert őket kötelező, mivel másnap munkahelyet váltanak ha akarnak. Mérnökök között ez a terület joval kevésbé fizetett, sok cég még csak be sem jelenti rendesen wz alkalmazottait hanem epìtőiparra jellemzően okosba fizet, pláne sok tervező cégről hallottam ezt. Es ezért a kevesebb bérért meg jellemzően több munkaóràt is vár ez az iparág, szóval áldozz fel érte több szabadidőt. Ha elmesz vmi kiemelt projektre ahol a bér mondjuk el is menne, lehet hogy napi 10 órát is ott vagy, munkaido előtt és után is csorog a telefon, és még menj be szombaton is mivel a munka nem állhat meg és kell az irányítás az ember melle. Aztan ha vissza osztod az órabered máris elég siralmas mivel lehet, hogy heti 60 órára jön ki a fizud nem heti 40re (5 x 8). Hiába érdekes terület ez, én utólag jó messzire elkerulnem ezt a pályát

.

2023. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Energ, nem is kérdés ezek közül.
2023. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül az energetikai mérnök
2023. júl. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Építőt hagyjad, nem éri meg
2023. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#3-mas és #2-es


Teljesen egyetértek. Én is építőmérnök vagyok, ezért is írtam, hogy felejtős. Szerettem, érdekel már gimisként is, de nem látom a jövőmet benne a felsorolt okok miatt és nem is kezdeneném újra.

2023. júl. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
1. Energetika. ÉS igazából a másik kettőt be sem írnám mivel sztem ez a legjobb a háromból
2023. júl. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Energetika, a következő évtizedek egyik legjobb területe.
2023. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a három közül az energetikai mérnök a nyerő. De a helyedben fontolóra venném a gépész, mechatronika vagy villamosmérnök szakokat is!
2023. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!