Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megjelöljem az állami ösztöndí...

Megjelöljem az állami ösztöndíjas szakokat is ha rossz lett az érettségim?

Figyelt kérdés
Csak önköltséges szakokat jelöltem meg mert tudtam hogy nem lesz jó az érettségim. 300 pont lett, nyilván esélytelen az ösztöndíj, de lesz ebből valami hátrányom hogy csak önköltségest jelöltem be? Vagy hozzá adjam az államit is?

2023. júl. 8. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzáadod az államit, és azt teszed előre, akkor ha van elég pontod felvesznek államira, ha nincs, akkor csak önköltségesre. Azaz semmit sem vesztesz azzal.
2023. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkepp add hozza az allamit, es az allamiak legyenek elso helyen. Maximum nem oda vesznek fel. Mit jelöltel meg az ELTE-n? Ha mondjuk pszichot oda onkoltsegeskent sem hiszem hogy bekerulsz.
2023. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már miféle hátrányod lehetne abból, hogy csak önköltséges szakokat jelöltél be? Aki csak ezt jelöli be, azt eleve az önköltségesek között rangsorolják, s így döntenek a felvételéről. Az égvilágon semmi hátrány nem ér, ha eleve esélytelen vagy az államira.
2023. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hatranyod nem lesz belole, de en a helyedbe bejelolnem az allamilag tamogatottat is hatha megis bejutsz, bar nyilvan szakfuggo
2023. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp bejelölném, ha be se jelölöd akkor esélyed sincs államira bekerülni.

Persze ha nagyon reménytelen, akkor kb. mindegy, de veszítenivalód nincs.

2023. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
300 ponttal nem hinném hogy bekerülsz államira, szerintem nincs értelme megjelölni
2023. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 tavaly (meg ha nem is elte hanem Karoli) de volt olyan szak ami 280- as ponthatarral indult allamilag tamogatott formaban. Veszteni nem veszit fele, plusz dijat nem kell erte fizetni , a remeny hal meg utoljara
2023. júl. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!