Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mechatronika vagy Villamosmérn...

Mechatronika vagy Villamosmérnök ha a hardver érdekel? (SZTE)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg másodéves mérnökinformatikus hallgató vagyok az SZTE-n, de rájöttem elég hamar, hogy sokkal jobban érdekel az egész informatika dolog hardveres oldalról. Szeretek arduinóval, raspberryvel, PIC-el és attinyvel hobbizgatni és laborban ügyködni, ezzel is szeretnék majd foglalkozni.

Jelenleg az egyik professzorral arra jutottam, hogy:

-Mérnökinformatikus szoftver orientált, még a mikroelektronikás MSc is

-Villamosmérnök szintén szoftver orientált, de választható tárgyakkal lehet rendesen hardveres oldalról is megközelíteni a dolgokat


Viszont tegnap rátaláltam egy másik (TTIK helyett az MK) karon a mechatronikus képzésre, amiről annyit tudtam kideríteni, hogy az informatika, fizika és elektronika gyermeke, ami egyenlőre úgy néz ki, hogy az álmaim álma és menjek azonnal. Most szeptemberben van is rá lehetőségem, de előtte szerettem volna megkérdezni, hogy vallaki el tudja-e nekem mondani részletesebben, hogy miről is szól ez az irány és azt, hogy milyen kilátásaim vannak vele?

Emellett jelenleg ott tanulók/már végzettekre is kíváncsi lennék, hogy milyen volt a színvonal, a hangulat? Duális képzést előnyben részesíteném felvételi után, mivel szükségem van jövedelemre.



2023. júl. 9. 02:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


én az MK-n végeztem, igaz gépészmérnök szakon. Ha tényleg ilyesmi érdekel, akkor bátran ajánlom a mechatronikát, de azért számíts arra, hogy elég sok gépész tárgyad lesz. Nem árt azzal is jóban lenni. A mechatronika szak főként robotokra, robotprogramozásra és automatizálásra megy rá. Számítógép hardverekkel (ami téged érdekel) szerintem nem foglalkozik.


A színvonal szerintem teljesen vállalható, a tárgyak többsége megfelelő készülés esetén elsőre teljesíthető. A legtöbb oktatóval is jól ki lehet jönni. Az államvizsgára rendesen fel kell készülni, mert szoktak buktatni.


Nekem legnagyobb részben pozitív tapasztalataim vannak! Bátran tudom ajánlani!


Ha van még bármiről konkrét kérdésed, írj privátban és válaszolok! Remélem tudtam segíteni!

2023. júl. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét tapasztalatom mechatronikával, de úgy hallottam, kicsit gépész, kicsit villamos, amolyan köztes dolog - kicsit mindkettő, de egyik sem igazán.


Szerintem villamosmérnök képzés közelebb áll ahhoz, amit szeretnél, egy megfelelő szakirány-választással.

Nem feltétlen vagy nem csak szoftver-orientált képzés, vannak hardveres alapozások és szoftveres részek is - mikrokontrollerhez, amit magad is írsz, egy kicsit mindkettő szükséges.


Mechatronikát inkább akkor válaszd, ha érzel magadban gépész vénát is, és nem akarsz mélyebben villamos területen elmélyedni.

2023. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!