Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolci vagyok,468 pontom...

Miskolci vagyok,468 pontom lett és általános orvos irányába készülök tovább.Viszont nem tudom eldönteni hogy Pest vagy Debrecen.Van egy bátyám,aki már 4 évet elvégzett Debrecenben és van ott lakásunk is,de engem vonz Budapest is.Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 11. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Diploma szempontjabol jóformán mindegy melyik egyetemre mész.


A legfontosabb talán az, hogy ha Pestre jönnél, a lakhatas és a kaja, egyéb kiadások fedezve lennenek-e? Lehet, hogy koliba be se kerülsz és akkor kell albérlet. Te dolgozni nem fogsz tudni, így érdemes ebbe a kérdésbe a szülőket is bevonni, hogy az ő penztarcajuk mit bír.

2023. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Debrecen, ez a legjobb döntés.
2023. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Debrecent választanám,hiszen ha jól értem,akkor a testvéred az orvosin most lesz ötödéves.Véleményem szerint hatalmas előnyt jelentene,hogy tudna neked specifikusan segíteni,ha arra lenne szükséged.

Én ugyan nem orvosira járok,de hatalmas előnyt jelentett,hogy volt néhány felsőbb éves hallgató,aki segített minket.

Illetve az is hatalmas előny,hogy Debrecenben lenne hol laknod,nem kell kollégiumba nyomorogni vagy albérletre költeni.

2023. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Én Pécsre jártam. Ha újra választanom kellene Szegedre mennék, de Pécs és Debrecen is jó. SOTE-ra biztosan nem mennék. Más egy olyan évfolyamra járni ahol 500 ember tanul. Személytelenebb.
2023. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
SOTE, a pontod bőven megvan hozzá, simán bent vagy. Azért akárki akármit mond, ez a legszínvonalasabb, és a diploma szempontjából sem mindegy, hogy hol szerezted (bármennyire is az ellenkezőjét állítják a vidéki orvosisok, akiknek egyébként elég magas százaléka azért ment vidékre, mert a SOTE ponthatárt nem tudta megugrani :D).
jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mostmár mindegy utolsó, hisz elmúlt a felvételi, valószínűleg már jár valahová.

Kérdező, végül felvettek ?

jan. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!