Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 szak egyszerre? (gyógypedagó...

2 szak egyszerre? (gyógypedagógia és pszichológia)

Figyelt kérdés
Mind a 2 nagyon tetszik, és szívesen tanulnám mindkettőt az egyetemen, de nem tudom mennyire lesz nehéz és hogy egymás mellett fel lehet e készülni rendesen a vizsgákra. Mit gondoltok erről? Ha van valaki, aki akár mindkettőn, vagy csak egyik szakon tanul, annak megköszönném ha írna tapasztalatot és hogy mennyire érdemes ezeket a szakokat választani. Illetve az egyetemet, ahol ezt tanuljátok is megemlíthetnétek :)

2023. júl. 16. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ha az órarendet össze tudod egyeztetni, akkor simán. Szombati levelezőt vagy estit egyszerűbb egy nappali szakkal összehozni.
2023. júl. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Kezdd a pszichóval, mert a gyp harmada az, és felmentenek belőle. Lányom barátnője csinálta együtt, egy évvel később kezdte a Bárczit. Nekem gyp diplomám van, rengeteg a pszicho tárgy.
2023. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A pszichológia teljes jelenlétet kíván.
2023. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2es: Neharagudj hogy megkérdezem, de mit jelent az, hogy felmentenek belőle?
2023. júl. 16. 19:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógypedagógiára járok,most leszek utolsó éves.Ha tényleg oda akarod tenni magad mindkét szakon(4-5 jegyek),akkor szerintem igen nehéz dolgod lenne.

Azt ajánlom, hogy végezd el az egyikből az első két évet,ha brillírozol és még mellette is van minőségi időd,akkor hajrá a másiknak.Most azt érzem,hogy egy lelkes gimnazista vagy,akinek fogalma sincsen még az egyetemről.

Nem tudom más egyetemeken milyen a gyógypedagógia oktatás,de nálunk eddig csak nehezebb lett.Minden évben egyre több például az egyéni gyakorlat,ahol terepen kell gyógypedagógus mellett tevékenykedni.Illetve rengeteg gyakorlati óra van(főleg a képzés vége felé,akkor már szinte csak az),amit nálunk eléggé szigorúan vesznek,simán megbuktatnak bárkit,ha valamiért nem tudott jelen lenni,tehát szerintem az órarend összeállítása se lenne egyszerű.

2023. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondolt "felmentés" alatt,hogy a legtöbb egyetemen az azonos tartalommal bíró tárgyakat elismerik,nem kell újra teljesíteni. Úgy tudom, nálunk ez úgy működik( gyógypedagógia szak),hogy be kell nyújtani a kérelmet a szükséges papírokkal együtt.Egy bizottságban ellenőrzik az illetékesek,hogy megvan-e az általuk elvárt x% egyezés tartalomban és kreditértékben egyaránt,akkor lehet elfogadtatni. Viszont szóban nekünk anno azt mondták,hogy azt is nézik legalább jó (4) érdemjegyet kapott rá az illető,akkor elfogadják.Tehát magyarán eléggé szigorúak,gyenge érdemjegyekkel pedig nem is igazán érdemes próbálkozni.
2023. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Illetve nálunk többször is volt olyan,hogy annyira lassan hoztak döntést a bizottságban,hogy tulajdonképpen már bőven a félév közben tudták meg,hogy elfogadták-e vagy sem a kérelmeket.Tehát sokan elkezdték az adott kurzust és menet közben derült ki,hogy be kell-e fejezni.

( Ezt csak azért írom le,hogy mindenki jól járja körbe hová akar menni és mit akar elfogadtatni, mielőtt jelentkezik egy adott egyetemre.)

Elnézést,ha valakinek zavaros,futtában született az írás.

2023. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom a kettőt egyszerre. A dupla vizsgaidőszak miatt alapból is nagyon necces, bár ha nem dolgozol mellette és sokat tanulsz minden nap, akkor gondolom teljesíthető. Inkább az a probléma, hogy nem lesz időd elmélyülni egyikben se, nem tudsz bekapcsolódni kutatásokba, elolvasni ajánlott szakirodalmakat, csak körülbelül arra lesz kapacitásod hogy meglegyen minden tárgyad.

Gondolom azért szeretnéd egyszerre a kettőt, mert így nem hét év lenne (illetve 9, ha a pszichológia mestert is hozzáadjuk, anélkül csak viselkedéselemző leszel).

Logikusan a pszichológiával kellene kezdened, mert a gyógyped 4 éves, szóval nem esne egybe a két államvizsgás féléved. Így öt év alatt végeznél a kettővel (+ pszichológia mester). Tehát spórolnál két évet. Kérdés, hogy megéri-e?

Valószínűleg szükség lenne passzív félévekre is, hogy haladj a szakdolgozattal, készülj az államvizsgára...Így a gyakorlatban ez az öt év lehet, hogy hat-hét vagy akár még több is lenne! Nagyobb az esély a kiégésre is, alig lenne időd kikapcsolódni.

Az egyiket mindenképp levelezőn kellene csinálnod, hiszen nem lehet összeegyeztetni a nappalis órákat. Emiatt viszont sokszor valószínűleg péntek-szombaton is egyetemen lennél egész nap.

Azt is érdemes átgondolni, hogy pontosan mivel szeretnél foglalkozni, nem biztos, hogy mindkét szakra szükséged van. Ha mégis, akkor inkább egymás után javaslom. Pszichológusként ajánlott szakképzést is végezni, de módszerspecifikus képzést mindenképp, ezekkel is számolj.

2023. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mind a kettővel szeretnék foglalkozni. Teljesen igazad van, 8as! És mit gondolsz/gondoltok, melyik szakkal lenne érdemesebb kezdeni? Szerintem a gyógypedagógiát kellene először, utána a pszichot
2023. júl. 17. 16:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyógypedagógiát mondanám,mert azzal a 4 év képzés után már dolgozhatsz,míg a pszichológia 3 év után meg még nem,tehát ott legalább 5 évet kellene rászánni,hogy a területen egyáltalán bármit is dolgozhass.

Talán abból a szempontból mindenképp könnyebb lesz,hogy már szerzel egy csomó alapot pszichológiából a gyógypedagógia képzéssel.

(Nyilván mindkettő képzés után kell majd további képzéseket/tanfolyamokat elvégezni, ezek olyan területek, ahol a tanulás sosem ér véget).

2023. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!