Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs mit kezdjek a...

Fogalmam sincs mit kezdjek a tanulmányaimmal. Az OKJ lenne a jobb megoldás vagy az egyetem?

Figyelt kérdés

Érettségi után az eltére jelentkeztem több szakra, nem vettek fel akkoriban a magas pontszámok miatt az első helyre, viszont fél év után a második helyen lévő szakon úgy döntöttem, hogy kiiratkozok és újra próbálom az első helyet. Elvégeztem egy nyelvvizsgát, amíg vártam a jelentkezési időszakot, és fel is vettek. (Bár nem kaptam meg időben a tanusítványt a nyelvvizsgáról, így a plusz pontokat figyelembe sem vették)

Elkezdtem az egyetemet, nagyon tetszett örültem, hogy ezt tanulhatom. Aztán az alapvizsgán sajnos megbuktam, ezért csúsztam egy évet. Maradtam, de kevesebb órát tudtam felvenni a ráépülők miatt, idén pedig újrapróbáltam. Megint megbuktam hiába tanultam rá, mert a szóbelin leblokkolok és elrontottam az egészet. Így most megint egy évet csúsznék. A ráépülő dolgok miatt már csak elég kreditet sem tudok felvenni, ezért a következő félévet mindenképp passziválnom kell... Ennyi bukás után és a töltelék tantárgyak miatt már teljesen elment a kedvem, egy csalódásnak érzem az egészet és abba akarom hagyni. Már 3 év csúszásban vagyok és rettentően elszomorító.

A szüleim mindenképpen szeretnék ha vagy folytatnám az egyetemet (amin lehet megint megbukok, előbb vagy utóbb, és már nem is élvezem) vagy OKJ-re mennék, de tele vagyok kérdésekkel. Az összes félévet azonnal vissza kéne fizessem? Az OKJ-re még pluszban fizetnem kéne? Ha folytatnám az egyetemet lehet, hogy a kredit hiány miatt úgyis fizetnem kéne a félévet...



2023. júl. 20. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
okj-t lenézik...
2023. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha van lehetőséged inkább egyetem, én sajnálom valahol hogy nem folytattam.
2023. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szakra jársz?
2023. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
távol-keletes szakon vagyok, azért mentem oda mert nagyon érdekelt a kultúra és örültem hogy ottani nyelvet tanulhatok. De igazából a karrierlehetőségem csak tolmács vagy valami nemzetközis, nyelvtudást igénylő munka lehetne ezzel szerintem.
2023. júl. 20. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Akkor mégsem túl jó opció, akkor szerintem válts de szakok szerint nem lehet át ugrani egy másikba? Csak kérdés, én nem értek hozzá.
2023. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, első, egy deka diplomám nincs, ellenben van tb-bér szakelőadóim, mérlegképesem PM-regisztrációval, adótancsaádóim szintén reggel, és ez mind OKJ. Jó kis vállalkosát építettem rájuk, és senki nem néz le miatta.
2023. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálj egy jó okj-t, helyezkedj el a szakmában aztán menj levelezőn egyetemre ha van olyan szak ami érdekel és akarsz még tanulni
2023. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van az egyetemen kívül is élet. Ha pasi vagy, egy jó építöipari OKJ-val könnyen boldogulsz (pl. klímaszerelő). Ha csaj vagy, jobb, ha egyetemre mész mégis. Válassz egy könnyebb szakot, pl turizmus-vendéglátás, abból meg is lehet élni.
2023. júl. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

OKJ már nincs, más van helyette, de az első két szakma ingyenes lenne neked.


Szerintem nem kellene erőltetni ezt a szakot.


Én a helyedben tanulnék egy olyan szakmát, ami legalább egy kicsit is érdekel és amiből pénz jön, aztán elhelyezkednék benne és ha még mindig kell diploma, akkor megcsinálnám levelezőn.


A leírásod alapján nagyon kínlódsz már évek óta és ez nem jó, szerintem válts! Pláne, hogy fizetős és pláne, hogy nem értékes szak a munkaerőpiacon, de neked kell dönteni!

2023. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szakot lehet, hogy csak akkor csinálnám, ha lenne mellette egy életképes szakmám vagy diplomám. Ha lesz valami, amit elvégzel, és jól is keresel mellette, akkor a szabadidődben azt tanulhatsz, amit akarsz és még olyan nagy nyomás sem lesz rajtad. Én egyébként most végeztem gyógyszertári asszisztensként, célom a gyógyszerkiadó asszisztens. Nemrég kezdtem dolgozni, eddig élvezem. Tiszta, légkondicionált helyen vagyok, jó csapattal.
2023. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!