Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami megoldás arra, ha...

Van valami megoldás arra, ha nincs személyiségem és nem tudom mi szeretnék lenni még 20 évesen se?

Figyelt kérdés
Nincs kifejlett személyiségem, nem tudom mik a gyengeségeim és erősségeim, nem tudom magam jellemezni, azt se tudom mi érdekel. Igazából nagyon sok minden érdekel, de semmi sem olyan szinten, hogy biztos legyek benne. Mindig jó tanuló voltam, de valós motiváció hiányában nem tartok sehol és már elég gáznak érzem magam. Jelenleg csak dolgozom.
2022. júl. 24. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az már egy jó haladási pon, ha ezt már ide kiírtad és érdekel a továbbtanulás.

Először is mondtad, hogy érdekel pár dolog amiben nem vagy biztos...írd fel őket egy papírra, és írd mellé a jó és a rossz dolgokat amik szerinted azok...pl állatorvos akarok lenni mert imádom az állatokat VS a létező összes állati szőrre allergiás vagyok..


A jellem fejlődésében sokat segít ha pl van hobbid pl én szeretek fotózni és el is végeztem egy okj-s fotós tanfolyamot annak érdekében, hogy tudjam is, hogy mit csinálok mikor kattintsatok.


Persze vannak alap dolgok amik esetleg segíthetnek pl nem egyből szakokon gondolkozol, hanem azon, hogy mi az ami vonz ezek közül: Egészségügy, Mérnöki, Művészeti, Bölcsészeti, Gazdasági stb


A tanulmányi eredményeid is tudnak a választásban segíteni...ha esetleg 3 vagy küzdöttél nagyon, mint diszo a jégen a 4ért akkor nem biztos, hogy a mérnöki való neked.


Esetleg, ha utálod a vér látványát akkor még igaz vannak kiskapuk mint a gyógytornász szak ahol ilyet nem sokat látnál, viszont minden EÜ-s szakon van bonctan ezt nem szabad elfelejteni...esetleg gyógyszerész vagy az orvosi diagnosztikai analitikus


Művészeti, ha kreatív vagy, és persze jól rajzolsz mert van alkalmassági vizsga ami a rajz...


Bölcsészek híresek a magolásról...ha képes vagy könyvekből ...és sok könyvekből akár lexikálisan tanulni, én nem tartalak vissza, de azzal is számolni kell, hogy a BTK-s diplomával sokszor nehezebb elhelyezkedni...


És van a gazdasági ahová ugyan csak kell a matek és úgy gondolom a nyelvek...



Esetlegesen tegyük fel mindegyikből választasz 1 és megint elkezded őket szűrni


Én választanám a:


-Fogorvos

-Logisztikai mérnök

-Mozgokép és mégia valami

-Pszichológia

-Nemzetközi Gazdálkodás


És ezek után megint szürbék...egymás mellé állítanám őket pl a forovosi miért jobb mit a mozgókép és média pl azért mert jobban szeretsz segíteni ám embereknek mint a gép előtt ülni és a fogorvosival saját prakstisod is lehet...így a mozgókép ki van lőve...


Ezután megint össze mered a fogorvosit egy másikkal pl a Logisztikai mérnökivel...


Persze előzetesen ezenke a kiválasztott szakoknak utána is kell nézni pl a tantervi valónak, hogy mit oktatnak és milyen lenne a munkakörök, ha már elvégezted, hogy tetszene e...


A személyiség fejlesztés esetében akár saját magad is vagy Pszichológus is tud segíteni...esetleg figyeld meg a barátaidat, hogy van e bennük közös vonás esetleg ez benned is megtalálható.


De a legfontosabb legyen hobbid

Tudd, hogy mit akarsz,meg ha elsőre nem is tudod kezd el szűkíteni úgy ahogyan írtam,mert az egyik úgyis jobban fog tetszeni mit a másik

Esetleg menj el nyíltnapokra, amit az egyetemek tartanak..

Tények fel magadnak könnyű kérdéseket mit a mi a kedvenc filmem és miért vagy a kedvenc állatom és színem....az indoklás fontos, hogy miért

Az utolsó és egyben legfontosabb mindig legyen célod amit el szeretnél érni!!

És a celodhog vezető utat megtalálni és kikovetni afelé az utadat....


És ha valami megkérdezi, hogy te ki is vagy már tudsz is válaszolni "én xy vagyok szeretem a (hobbi) és ezt tanulom mert vs ezt dolgozók mert ....szeretem a színt/filmet/állatot mert tegyük fel romantikus vagyok...és a végén, hogy mi a célod pl minden nap edzek aki már a hobbim is lett, mert nyárra szeretnék egy szép testet a Balcsira.


Ennyi...

2022. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!