Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogalmam sincs mit kezdjek a...

Fogalmam sincs mit kezdjek a tanulmányaimmal. Az OKJ lenne a jobb megoldás vagy az egyetem?

Figyelt kérdés

Érettségi után az eltére jelentkeztem több szakra, nem vettek fel akkoriban a magas pontszámok miatt az első helyre, viszont fél év után a második helyen lévő szakon úgy döntöttem, hogy kiiratkozok és újra próbálom az első helyet. Elvégeztem egy nyelvvizsgát, amíg vártam a jelentkezési időszakot, és fel is vettek. (Bár nem kaptam meg időben a tanusítványt a nyelvvizsgáról, így a plusz pontokat figyelembe sem vették)

Elkezdtem az egyetemet, nagyon tetszett örültem, hogy ezt tanulhatom. Aztán az alapvizsgán sajnos megbuktam, ezért csúsztam egy évet. Maradtam, de kevesebb órát tudtam felvenni a ráépülők miatt, idén pedig újrapróbáltam. Megint megbuktam hiába tanultam rá, mert a szóbelin leblokkolok és elrontottam az egészet. Így most megint egy évet csúsznék. A ráépülő dolgok miatt már csak elég kreditet sem tudok felvenni, ezért a következő félévet mindenképp passziválnom kell... Ennyi bukás után és a töltelék tantárgyak miatt már teljesen elment a kedvem, egy csalódásnak érzem az egészet és abba akarom hagyni. Már 3 év csúszásban vagyok és rettentően elszomorító.

A szüleim mindenképpen szeretnék ha vagy folytatnám az egyetemet (amin lehet megint megbukok, előbb vagy utóbb, és már nem is élvezem) vagy OKJ-re mennék, de tele vagyok kérdésekkel. Az összes félévet azonnal vissza kéne fizessem? Az OKJ-re még pluszban fizetnem kéne? Ha folytatnám az egyetemet lehet, hogy a kredit hiány miatt úgyis fizetnem kéne a félévet...



2023. júl. 20. 16:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben az egyetemet hanyagolnám egy kicsit, és elvégeznék egy viszonylag piacképes okj-t (most már szakképzés a neve), amivel el tudok helyezkedni, hogy el tudjak helyezkedni, és legyen végre állandó bevételem


Munka mellett nyelvtanfolyamra/nyelvtanárra is tudnál költeni, és ha folytatni akarod később a nyelvszakot (távol-keletis szakon sajnos nincs levelező, úgy tudom), akkor fel tudnál rá készülni kicsit, vagy lehet, hogy érdemes lenne más irányba elmenni inkább, bár attól is függ, hogy ebből még mennyi lenne hátra.


Nyelvszakokkal nincs olyan sok lehetőség sajnos, de nem is lehetetlen jól elhelyezkedni, igazából szerintem sok mindentől függ: szerencse, kapcsolatok, egyéni képességek, egyéb készségek, amelyekkel ki tudsz tűnni (mert elég nagy a verseny, sokan rendelkeznek ilyen diplomával...), egyéb nyelvtudás(ok), stb.

2023. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!