Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit éri meg tanulni 2 diploma...

Mit éri meg tanulni 2 diploma után, hogy biztosan legyen munkám?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, van egy alapszakos és egy mesterdiplomám, és egy OKJ végzettségem művészet/művészetközvetítés területen és két középfokú nyelvvizsgám (angol, német).

A szakmámban úgynevezett szabadúszó vagyok, vannak időszakok mikor van munkám, van mikor nincs. Mivel kiszámíthatatlan, így van mellette egy állandó, vendéglátós munkám. Alapvetően elvagyok, nem keresek rosszul, szeretem a munkáimat, de azért hosszútávon nem szeretném ezt csinálni. Nehéz ott hagynom a vendéglátást, mert abszolút alkalmazkodnak az egyéb munkáimhoz és nehéz ennyire rugalmas, bejelentett munkát, nem mellékesen jófej kollegákkal.

Viszont most van lehetőségem, hogy levelezőn elvégezhessek még egy egyetemet és valami olyat szeretnék, amivel saját lábra tudok állni és normálisan tudok keresni. Matekos, informatikus szakok sajnos kilőve, ahhoz nagyon nincs affinitásom.

Gondolkoztam gyógypedagógián, konduktoron, kommunikáción, szerintetek mi érné meg a legjobban?


Köszi a válaszokat!



2023. júl. 20. 20:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Az nem derült ki, hogy mit szeretnél csinálni, miben lennél jó, csak az, hogy miben nem.
2023. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát bármi humán beállítottságú dologban, ami emberekkel vagy gyerekekkel foglalkozik. Jelenleg vezető pozicióban dolgozom, azt érzem jól tudom koordinálni az embereket, szeretem a kreatív dolgokat, a pörgős munkákat.

Csak hát az eddigi végzettségeim ilyen iranyokban vannak, és nem mentem velük sokra. Ezért érdekelne, hogy a mernök-info-orvos kombón kívül szerintetek mit érdemes még tanulni, ha kicsit felreteszem azt, hogy mihez van kedvem és inkább a stabilitást és megélhetést tartom fontosnak.

2023. júl. 20. 20:45
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes elgondolkodni projektmenedszer, vagy hasonló pozíción. Nem biztos, hogy még egy diplomára van szükséged.
2023. júl. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
Hegesztő, targoncás, műkörmös.
2023. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógiával és konduktorkodással csak és kizárólag külföldön lesz magasabb jövedelmed, itthon nem. Még akkor sem, ha teljesen független egyéni vállalkozóként csinálod, mert itthon egyszerűen nem tudsz akkora óradíjat kérni ilyesmiért, ami adózás után jelentős jövedelmet termelne a számodra. Jó néhány konduktort és gyógypedagóust ismerek, s a velük folytatott beszélgetések alapján még hírből sem tudok olyanról ezeken a pályákon, aki jól keresőnek volna mondható.
2023. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
Tanuld ki az asztalos szakmát, ha van művészet/művészet közvetítés végzettséged, akkor foglalkozhatsz antik bútorokkal (meg egyebekkel). Ha egyébként kétbalkezes vagy manuálisan, az se baj, a papír a lényeg, majd a bútorhoz valóban értő beosztottad elvégzi a hozzáértést kívánó szakmai feladatot, te meg majd a kóklerkedést, úgyis csak azzal lehet pénzt keresni.
2023. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%

Gyógypedagógusként elsősorban SNI gyerekekkel kell foglalkozni, sokféle betegség, ezekhez az emberekhez nagyon sok türelem szükséges. A vezetői képességeddel itt nem sokra mész, mert nem parancsolni és irányítani kell őket elsősorban, hanem velük együtt működve, türelemmel alázattal segíteni is támogatni őket. Tekintettel kezelni a betegségükből származó hianyosaagokat. Találkozni fogsz kevésbé fejleszthető és jobban fejlődő képes emberekkel. Semmiképp nem lehet velük szemben fölényesen bánni, vagy le nézni őket, beteg emberként kezelni őket. Szóval türelem és alázat. Ez nem egy munka, vagy nem csak egy munka hanem hivatás. Semmiféleképpen ne a pénz keresés motiváljon ezen a téren. Szerintem 32 évesen már kicsit késő ennek neki fogni főleg ha még nem kerültél eddig kapcsolatba velük.

Konduktor: Még nagyobb elhivatottság szükséges. Ráadásul a konduktor elsősorban gyerekekkel foglalkozik. Viszonylag nehezebb összetettebb szakma, a behatarolasa kicsit nehéz. Ehhez szintén együttműködés, erős lélek, alázat és tappintatosság szükséges. A fejlesztés elég nehéz, bonyolult, összetett. A fejlesztés mértéke függ a betegség sulyossagatol, mértékétől. Vannak olyanok kik egyetemet végeznek, kerekesszék segítségével önálló viszonylag önálló életet tudnak élni, sportolnak. Valakik meg olyan súlyosan sérültek, hogy szinte teljes ellátásra szorulnak. Kerekesszékes és kerekesszékes között élet minőségben óriási különbség van. Többeknek köztük a családi háttérben is jelentős problémák vannak. Szóval nagyon sok empátia szükséges hozzá. Itt se a pénz motiváljon, hanem az elhivatottság.

Magán praxis szinte nem, vagy nehezen kialakitható, legtöbb szülőknek, hozzátartozónak sok problémája adódik abból hogy sérült van a családban ami anyagi problémát is eredményezz, szóval kevés család tudja magánba megfizetni.

Én így érzem, hogy a konduktornak egy időben nagy imázsa volt, mára ez már elégé lecsengett, számos okból kifolyólag.

Külföldon is elég lefutott dolog már. Inkább a saját terapeutával töltik fel az ilyen munkahyeket.

Szerintem inkább pszichológiát lenne érdemes tanulnod. Az is humán beállítottságú és emberekkel foglalkozik. Ha ügyes vagy akkor közalkalmazotti jogviszony mellett ki tudsz építeni magán praxis, ami nem könnyű, de ne is lehetetlen, részben rajtad múlik. Viszont BT szakok közül az egyik legnehezebb, hanem a legnehezebb. Ahhoz hogy igazán jó légy rendszeresen tovább kell képezned magad.

Esetleg ne diplomába gondolkodj hanem valami projektmendzser, vagy koordinátori feladatkörben. Ott ha ügyes vagy, rátermett és szorgalmas, akkor jól is kereshet akár.

2023. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%

Gyógypedagógus (konduktor, logopédus), fodrász, kozmetikus


Vállalkozásban ezekből meg lehet élni.

2023. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Hát eljutottunk oda, hogy 2 diploma után az ember meg azon gondolkozik mit tanuljon, hogy biztos legyen a foglalkoztatása. Egy komuvesert meg Budapesten lassan licit van a cégek között.
2023. júl. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha a két diplomáddal (ami igazából egy, de hagyjuk) nem tudsz elhelyezkedni, akkor mindegy mit tanulsz még.
2023. júl. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!