Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinte biztosan tudom, hogy...

Szinte biztosan tudom, hogy egy munkatársam hamis diplomával dolgozik a cégnél. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A feltétel gazdinfós diploma volt.


Csak egy bökkenő van: én tudom, hogy neki tuti nincs ilyen diplomája, 1 évig jártunk és abból is elegem lett, hogy mindenféle kevésbbé legális dologban benne volt.


Szóval most mit tegyek? Egy csaló kapott egy eléggé bizalmi munkát, kamu képesítéssel!



2015. szept. 21. 09:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Te vagy a fonoke? HR osztalyon dolgozol? Ha elszurja a dolgokat, kirugjak. Egyebkent meg a papir csak a felvetelhez kell, nem? Mas lenne a helyzet ha valaki orvosi rendelot nyitna hamis papirral vagy ugy egyaltalan emberekkel foglalkozna de nem mindegy hogy valakinek van gazdasagi informatikarol papirja vagy nincs?


Oh igen, 25 eves fejjel valoszinuleg azt mondtam volna hogy irany a HR ha az nincs akkor a nagyfonok/tulajdonos es hurr-durr felnyomni, BTK-ba utkozik, mifene. Igy 40 eves fejjel mar tudom, hogy millio oka lehetett arra hogy ilyet csinaljon, raadasul meg a buncselekmenybol sem lesz semmi, kap egy felfuggesztettett, szia. A munkahelyeden meg elkonyvelnek spiclinek, ugy bizony.

2015. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Jól végzi a munkáját? Elégedettek vele?

Szerintem ez fontosabb, mint hogy milyen papírja van.

2015. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ps. aki felvette, az szemelyzeti ugyekkel foglalkozik Te meg rabizonyitod hogy szerencsetlen bena mert nem ismert fel egy hamis papirt. Imadkozz hogy utana soha ne keruljon a Te ugyed hozza... bizony, ez egy ilyen rohadt, szemet vilag.
2015. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is azért más a helyzet, mintha valaki orvosnak adná ki magát, vagy pl. mintha valaki jogosítvány nélkül vezetne, vagy képesítés nélkül használna valami nehézgépet.

Azért ez már kategória.

Nekem úgy tűnik, hogy te haragszol rá a volt kapcsolatotok miatt, ez a fő oka annak, hogy ki akarod rúgatni.

Na még nem lennék azért olyan biztos benne, hogy nincs diplomája.

Sőt! Még az is lehet, hogy valóban nem gazdinfós diplomája van, de van diplomája. Jelentkezett és mégis őt vették fel. Ezer millió dolog lehet, amiről te nem tudsz. Gondolom, nem voltál ott a felvételijén.

Szóval ha szólsz is valakinek, azért nagy esély van rá, hogy inkább még te kerülj kellemetlen helyzetbe.

2015. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedi az eseted, sok a szélhámos MO-on. Egykori munkatársam életvitelszerűen hazudja be a diplomákat, attól függően , hogy mikor mit keresnek. Kb. 20 ipari , logisztikai cégnél dolgozott már, mindenhol vezető, középvezető beosztásban. Tudomásom szerint egy telefonszerelő szakközépiskolai érettségije van és alapfokon tud németül. Mindig kidumálta, hogy mikor hozza be a diplomát a céghez és 1,5 év után ő mondott fel, mert talált jobbat.
2015. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy a felvételi követelményekben szerepelt a gazdinfós diploma, de beküldte a CV-jét, amiben nem volt benne, de voltak jó referenciái és felvették.


Én is olyan munkakörben és pozícióban dolgozom, ahol elvárás volt a gazdinfós/proginfós diploma, de közgazdászként több éves IT PM tapasztalattal itt vagyok.

2015. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Spicli vagy. Szerinted ez ennyire egyedi dolog. Hát közlöm, tévedsz! Mikor a gyereknek kell enni adni, akkor az ember bele megy kisebb törvénytelenségekbe.
2015. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, hogy neked milyen hátrányod származik abból, hogy neki nincs papírja(valószínűleg semmi), viszont ha felnyomod, arra nem csak ő fog ráb*szni, hanem te is.
2015. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

HR-s vagy?

Dirigál neked?Mi a baj,hogy nincsen diplomája?

Ő adja a fizudat?

A munka nem diplomával megy.

2015. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

"Mas lenne a helyzet ha valaki orvosi rendelot nyitna hamis papirral"

Volt rá példa és működött.

2015. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!