Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemek első tanítási...

Az egyetemek első tanítási napján gondolom kötelező részt venni, nem?

Figyelt kérdés
Vagy van bármilyen opció, hogy kimaradjak? Csak mert épp egybeesne valami fontossal.

2023. júl. 24. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Semmi se kötelező, csak meglesznek a következmények.

De amúgy egy órát simán lehet hiányozni minden tárgyról, csak általában első órákon mondanak el minden fontos infót a tárggyal kapcsolatban és ha nem mész be első nap akkor ezekről nyilván le fogsz maradni.

2023. júl. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem lenne gond, de ha most kezded az szakot, pláne akkor, ha önmagában ez lenne a legelső napod egy egyetemen, akkor nem szerencsés. Amúgy az is lehet, hogy épp nem lesz első nap órád, mert az egyetem ilyen. De ha már rögtön az első órán hiányzol, azt a tanár is másképp fogja venni, mintha csak a hatodik alkalmat hagynád ki. Ez értendő arra, ha pár fős gyakorlat van.
2023. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

nem kötelező, ez nem ovi.

de ahogy a többiek írták, fontos infók lesznek, ha nem vagy ott, tuti lemaradsz egy részükről

2023. júl. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Semmi se kötelező, csak meglesznek a következmények.


Ami nem kötelező, azt nem lehet szakncionálni, ha kihagyod, elmulasztod...


Kérdező, nyilván az infókat bárki elmondhatja neked, de nem biztos, hogy csak ennyi a fontos. Én pl döbbenetesen jó emberismerő vagyok, és piszok jó érzékkel figyelek fel elejtett félmondatokra, aminek később jelentősége van... így mentem át anno egyedül az első vizsgánkon a 150 fős csoportból, nyelvészetből. Szóval attól, hogy megkapod a kötelezők listáját valakitől, még maradhatsz le valamiről, és nem tudod, melyik tanárnak esik rosszul, hogy már az első alkalom is kimaradt (ez nyilván nem játszik, ha sokan vagytok)

2023. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sejtettem, de azért reménykedtem, mivel most kezdem először az egyetemet.

Köszönöm a válaszokat, illetve helyenként a jó magyar gonoszsággal való fűszerezést.

2023. júl. 24. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező, de azért az első napon azért problémásabb, ha valaki nincs ott, mivel akkor szokták elmondani a tanárok a félév menetét, mikor milyen számonkérések lesznek, milyen könyv kell, esetleg ki mikor fog prezentálni (nálunk volt, amit már első nap beosztottak) stb. De egyébként az szokott lenni a rendszer, hogy előadásokra nem kötelező bejárni, ott úgymond nem számít, ha hiányzol, szemináriumokon pedig egy félévben 3-at hiányozhatsz. Bár ez valamennyire szaktól is függ, kisebb szakokon elő szokott az is fordulni, hogy előadásokon is van jelenléti ív.
2023. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
Milyen ora ez? Egy teljes nap, vagy csak egyetlen tantargy? Gyakorlat vagy elmelet? De amugy ha elmelet es nem kotelezo bejarni ha egesz evben nem jarsz be azt is lesz.rja mindenki, csak nyilvan nem fogod tudni ugy az anyagot.
2023. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!