Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hr diplomaval(emberi eroforras...

Hr diplomaval(emberi eroforrasok)ha elhelyezkedek mennyit kell szamolnom munkahelyen?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre hogyan kellene válaszolni?
2023. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Mennyire kell matematika tudas a munkahoz?:)
2023. júl. 27. 12:28
 3/5 anonim válasza:
88%

Én a múltkor voltam egy HR előadáson, nagyjából arról szólt hogy a HR-es kisasszony előadta hogy neki melyik fényképes önéletrajz szimpatikus, mindezt úgy hogy semmilyen szakmai preferenciát nem nézett, nem is ért hozzá.

Egy rendes felvételnél ilyenkor, amikor ott szokott lenni az illetékes vezető, na ebből szoktak kellemetlen meglepetések lenni a HR-snek. Vagyis minek hívta be az inkompetenst? Én véleményem szerint a HR még előszűrésnek is alkalmatlan. Matekra az égvilágon semmi szükség, de azért nem ártana egy kis szerteágazó szemlélet, hogy ne rángassuk már se a jelentkezőt, se a vezetőt feleslegesen.


Nem matek nem kell, de bizony kéne (!) objektív szemléletmód.

2023. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Rossz belegondolni, hány önéletrajz megy a kukába, mert a kis műkörmös, miniszoknyás HR-es kisasszonynak nem szimpatikus valaki első ránézésre....Normálisabb cégeknél nem is engedik őket előszűrni sem, max továbbítják az önéletrajzokat a szakmai vezetőknek. Teljesen abnormális, hogy valaki megfelelő szakmai tudás nélkül, csupán szimpátia alapján döntsön arról, hogy ki alkalmas az adott pozícióra.
2023. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4


Pedig sajnos ez a magyar valóság.

2023. aug. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!