Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem vettek fel egy pont...

Ha nem vettek fel egy pont híján egy képzésre, akkor pótfelvételin beadjam ugyanarra?

Figyelt kérdés
KRE-ÁJK jogász önköltséges képzésre jelentkeztem 382 pont volt a ponthatár, nekem 381 pontom volt. Tudom, hogy nem megy lejjebb a ponthatár, de szerintetek beadjam ugyanarra? vagy esteleg métányossági kérelmet írjak?

2023. júl. 28. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Èn úgy tudom a pótfelvètelin nem lehet kevesebb a ponthatár mint a rendesen.

Mèltányosságiról nem tudok infót, de èn nem erőltetnèm a helyedben. Máshova nem jelentkeztèl?

2023. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de, jelentkeztem más egyetemek önköltséges jogászképzéseire is csak ott is 50 ponttal feljebb ment a ponthatár tavalyhoz képest. egyetlen megoldás ha vidékre adnám be de jogi karok csak bptől messze vannak
2023. júl. 28. 10:17
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Hova valósi vagy?
2023. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Húha. Sajnos ez egy nagyon nehéz kérdéskör.

Ha lenne öt pont különbség akkor egyértelműen lehetne mondani, hogy ne, de egy pontot ingázhat azért a pótfelvételi még jogon is.


Én amondó vagyok, hogy most ne anoním válaszokra hallgass hanem magadra. Ez tényleg nagy kérdés, és csak augusztus 26.-án kerül ki, hogy mit kellett volna csinálnod.

Inkább gondold át: ha vidéki egyetemre adod be a jelentkezést ahol fix, hogy felvesznek boldog tudsz lenni? Vagy örökké hasonlítgatnád magad a károlisokkal?

Tudod finanszírozni a szállást-kollégiumot?


Vagy ha újra beadod a károlira és nem vesznek fel... akkor mit kezdessz a maradék egy évbe?

2023. júl. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Budapesti, épp ezaz hogy a vidéki jogi karok ahova simán bejutnék messze vannak
2023. júl. 28. 10:21
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

4, lefelé nem tud ingázni...


Kérdező, nem lehet alacsonyabb, mint az általános eljárásban, méltányosság nincs.

2023. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme beadni, hiszen a szabályok szerint nem lehet alacsonyabb a ponthatár a pótfelvételin, mint a rendes eljárásban volt, így egészen biztos, hogy nem fognak felvenni ide a pótfelvetelin.
2023. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lenne öt pont különbség akkor egyértelműen lehetne mondani, hogy ne, de egy pontot ingázhat azért a pótfelvételi még jogon is" - Max felfelé, ami határt húztak az általános felvételin az alá nem mehet a pót, szóval 382 ponton vagy felette lesz a határ. Kérdező is írta hogy ezt tudja szóval nem is értem mi értelme lenne újra jelentkeznie most ide, ugyanúgy el lesz utasítva a kérelme.

Méltányosságit mire fel? Felvi gondolom jól számoltam a pontot, de persze bepróbálkozhatsz hátha, nincs vele mit veszteni.


Ha vidékre felvesznek akkor jelentkezz most oda, egy évet kibirsz ott koliban és jövőre jelentkezz újra, ha akkor felvesznek a vidéki egyetemen végzett tárgyaidat el tudod fogadtatni és második évtől folytathatod a KRE-n.

2023. júl. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
de biztos lesznek visszalépők akik mégse iratkoznak be, azt nem azzal töltik fel aki épphogy lemaradt?
2023. júl. 28. 10:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A beiratkozás szeptemberbe van, így sajnos a helyük foglalt akkor is ha végül visszalépnek.
2023. júl. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!