Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkuliásként, de szorgalm...

Diszkalkuliásként, de szorgalmasan van esélyem gazdálkodási és menedzsmenten egyetemen?

Figyelt kérdés
Elvagyok keseredve. Felvettek, de félek. Nagyon gyorsan tanulok és középiskolában is mindenből jó voltam, de a matek nem megy. Elég drága az iskola. Van értelme megpróbálnom? Gazdasági matematika és statisztika ami kétséges. Lehetetlen, vagy kellő szorgalommal átmehetek?

#egyetem #diszkalkulia #matek, matematika,
2023. júl. 28. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

De miért csináltál ilyet, ha eleve tudod, hogy diszkalkuliás vagy? Vannak még kalkulációk mikroökonómiából és más tárgyakból is bőven… ez nem egy könyvtáros-ruhatáros szak…


Most már mindegy, próbáld meg. Sürgősen keress egy jó magántanárt, aki folyamatosan szinten tart!

2023. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem,hogy gyenge vagy matekból de elmentél 1 matekos szakra? :D


Azért a gazdment sokkal könnyebb mint egy pénzügy-számvitel. Ne aggódj. Nem 1 nehéz szak, ha tanulsz simán menni fog

2023. júl. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért próbáltam meg, mert van mas, igaz az felső szintű OKJ végzettségem, ahol elég (számomra) nehéz matekos számítások voltak, elsőre nem, de másodszorra levizsgáztam.

Bízom benne, hogy nem olyan jellegű mint a középiskolai matek. Vagy úgy gondolod, #1 hogy aki diszkalkulias, az csak könyvtáros - ruhatáras szakra mehet, ha továbbtanulási ambíciói vannak?

2023. júl. 28. 17:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3. Nekem csak egy diszkalkuliás barátom van, de ő is gyógytornász szakra járt. Úgyhogy nem tudom, pontosan mi okoz neked nehézséget és mi nem, de hamarosan megtudod.
2023. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Különböző szintjei vannak ennek is.
2023. júl. 28. 17:31
 6/13 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a jóérzésű válaszod.
2023. júl. 28. 17:33
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Kell egy komoly algebrai alap, ami középiskolás...

Kellenek a sorozatos képletek, az egyenletrendszerek megoldáa, függvények ábrázolása...

Szerintem ha nem kamu-dyscalculiás vagy, akkor felejtsd el...

Monotonitásvizsgálat, limesz, sorozatok összege, L'Hospital, deriválás, parciális deriválás, integrálás, teljes függvényanalízis, lineáris algebra, elemi bázistranszformáció, kombinatorika, Bayes-tétel, Gauss-féle normál, khí-négyszet, poisson-eloszlás.... Ez mind csak a matek

Ide jön a stat 1-2: egyváltozós adatelemzés, helyzeti középértékek, momentumok, asszociáció, regresszió, kereszttábla-analízis, paraméter-becslés, stb.

mikro-makro: fogyasztó- és tényezőoptimalizáció, SNA, IS-LM, AS-AD modellek, externáliák, Slutsky-tétel, koncentráció-számítás

szvitel: amortizácó, FIFO, HIFO, csúsztatott, stb...


Ennyi számítást tényleges dyscalculiásként? felejtsd el!

2023. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es választ miért kellett lepontozni? 🤔
2023. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is diszkalkuliás vagyok, testvérem gazdment végzett és előbb tanultam volna meg kínaiul, mint hogy akárcsak egy feladatát meg tudjam oldani :D De nekem a középsulis matek is folyamatos, napi több órás készüléssel ment éppenhogy szinten, az érettségi szintén, szóval nálam abszolút nope volt ez a szak is, mint az összes többi, ahová bármennyi matek szükségeltetik. Neked kell tudnod hogy mire vagy képes, így látatlanban lehetetlen megjósolni hogy menni fog-e vagy sem.
2023. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha felmerül benned, hogy a gazdmen matekja nem okoz gondot, és valójában teljesíteni is tudod, akkor nem vagy diszkalkuliás...

2023. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!