Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érettségim nem lett túl...

Az érettségim nem lett túl fényes illetve nyelvvizsgám sincs, ne is gondolkozzak így az egyetemen? 22/L

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre menni jövőre azon belül környezet mérnöki vagy természetvédelmi mérnöki szakra.

Van már egy környezetvédelmi technikus szakmám, illetve jövő júniusban lesz meg a vállalkozási ügyviteli ügyintéző szakmám.

Viszont nyelvvizsgám nincs...



2023. júl. 28. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell nyelvvizsga.
2023. júl. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl miskolcon a környezetmérnöki 200 pont körülre ment le. Annyit bárki megugrik, ha annyira szeretnéd, próbáld meg
2023. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jövő évig még rengeteg időd van, addig simán megcsinálhatod akár.
2023. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik a választott egyetem. Amúgy már publikusak az idei ponthatárok is, szóval bátran ki tudod számolni, hogy bejuthatnál e.

Most, hogy nincs sok helyen minimumponthatár, eléggé sok kapu megnyílt, a "sima" érettségivel rendelkező embereknek is.


Ha minden álmod egy egyetem, akkor munka mellett is mehetsz levelezőre, amennyiben egy évet halasztassz, és javítod azon érettségi tantárgyakat, melyek relevánsak lehetnek a képzőintézet(Egyetem) szempontjából.

2023. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 October15 ***** válasza:
100%

4.: Nem igazán tudja kiszámolni mert jövőre változik a felvételi rendszer.

Minden egyetem maga határozhatja meg a követelményrendszerét. Pont tegnap beszéltünk erről haverokkal, lesz olyan intézmény/kar ahol már biztos, hogy lesz pl. szóbeli felvételi [nem tanulmányi jellegű]. Nem kérdeztem meg, hogy ez mennyire publikus avagy sem úgyhogy a részleteket hanyagolnám [a kérdezőt biztosan nem érinti].


Kérdező: Mit takar a nem túl fényes? Ha van olyan tárgy ami valószínűleg követelmény marad és megtudod belőle csinálni az emeltet akkor arra menj rá, lehet hogy nem kérik kifejezetten az emeltet, de én is ezzel szívtam be... :D DE-IK proginfó: nem kell emelt... 389 minimum ponthatár lett belőle. Értsd kb. tökéletes középszint, vagy egy futottak még emelt. :D Korábbi szakok okán volt töri emeltem úgyhogy a gazdinfó meglett.


Illetve vannak szakmai érettségi tárgyak amiket elfogadnak, vagy bizonyos képzések plusz pontot jelentenek ezeket is nézd meg.

2023. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát a magyar 3, töri 3, matek 2, angol 2, környezetvédelmi ismeretek 3 :/

Azt tudom, hogy a környezetvédelmi technikusim ad plusz pontokat azthiszem 32 pontot. Illetve amit most csinálok szakma, vállalkozási ügyviteli ügyintéző szintén ad majd plusz pontokat.

2023. júl. 29. 09:19
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

2024-től fog változni a felvételi. Az egyetemek fogják eldönteni ki mit kér. De úgy gondolom a te általad felírt két szak nem fog annyira változni.


Nyelvvizsgát szerintem ez a két szak nem fog kérni, előre. Max a diplomához.


A környezetvédelmi technikusra, ahogy jól is tudod jár pluszpont.

A másikra nem tudom jár e ilyen irányban, illetve nem tudom kettőt lehet e feltölteni és mindkettőre kapni plusz pontot. Ezt nem tudom. De azért kívánom, hogy sikerüljön mindkettőre kapni plusz pontot. :)


Én is azt javaslom, hogy ha tudsz próbáld meg javítani egy-két jegyeden.


De a ponthatárokat is nézd meg, ne csak a mostanit, az előző éveket is. Bár attól a jövőre nézve nem biztos semmi sem, de hátha le tudsz belőle szűrni valamit.


Kívánom sikerüljön amire vágysz! :)

Majd írd meg jövőre hogyan alakultak a dolgaid.

2023. aug. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Technikus vizsgádbol is tudsz pontot számítani.


Vizsgad eredménye 2x + 50 pont (emelt érettségi a technikusi) + a 11. és 12. év eredménye

2023. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ez biztos infó? Vagy intézménytől függ mennyi pontot adnak rá?
2023. szept. 7. 17:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Én szakmával jelentkeztem, 88% lett. 88%-ot megszorozták 2-vel, megadták az 50 pontot, mert a technikus = emelt érettségi.
2023. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!