GAMF levelező MSc-n van kutatási lehetőség?

Figyelt kérdés

Szeptembertől levelezőn tanulok gépészmérnök mesterin. Van lehetőség kutatásban részt venni, ha igen hogyan?

Tudományos műhelybe jelentkezéssel?

Mik a feltételek?



2023. júl. 29. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nincs, az komoly egyetemeken van, a GAMF-nak semmilyen kutatási hálózata nincs és komolyan sem veszik az ott végzetteket. Nívós egyetemen van lehetőség ilyenre.
2023. júl. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Gamf egy talicska gané.
2023. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Van lehetőség kutatásra, méghozzá úgy, hogy elvégzed a GAMF-ot majd jelentkezel egy valódi egyetem MSc képzésére és ott becsatlakozol kutatási projektekbe.
2023. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ebben az esetben milyen lehetőségek vannak? Formula Student csapatba vagy a Kenjibe érdemes jelentkezni? Lehet értékes csapattagnak lenni levelezősként?
2023. júl. 30. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

"Formula Student csapatba vagy a Kenjibe érdemes jelentkezni?"


Életemben nem hallottam ezekről, de ha kíváncsi vagy hogy én például hogyan csatlakoztam egy kutatóintézet által finanszírozott kutatáshoz / kutatói csoporthoz akkor elmesélem.


BSc hallgató voltam az ELTE IK-n és alapvetően szeretek ismerkedni emberekkel, egy fizika szakos hallgató is többek között a barátom volt (HÖK-ös). Engem egy sima baráti beszélgetés közben kérdezett meg hogy nem lenne-e kedvem atommagkutatással kapcsolatos projekten dolgozni úgy hogy az informatikai részét bízzák rám (adatok feldolgozása / vizualizálása) amiből egyrészt írhatnám a szakdogámat, másrészt nagyon nagy segítség lenne a fizikus hallgatókból álló kutatási csoport számára, mert az informatika és a programozás nem az erősségük. Én erre igent mondtam és végül a szakdogámat is ebből írtam, pénzt is kaptam érte (nem nagy összeget, de mégis valami) és egy publikáció is született belőle.


Én csak annyit mondok hogy nyitott szemmel kell járni és kapcsolatokat építeni. A legtöbb egyetemen tevékenykedő kutatási projektek általában nem hirdetnek rendes állást, hanem megoldják "házon belül", de mindig örülnek egy tehetséges és lelkes tagnak. A szaktársamnak például a tanszéken dolgozó egyetemi docens ajánlott kutatási lehetőséget, de ha felkeresel egy jó kapcsolati rendszerrel rendelkező professzort ő is el tud igazítani vagy segíteni egy ilyen kutatási csapathoz való csatlakozásban.

2023. júl. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Pedig vannak kutatások ott is. És ellentétben a híreszteléssel nem olyan rossz a GAMF. Ugyanolyan esélyekkel indulsz a munkaerőpiacon, hisz a tudásod nézik. Semmivel sem tanítanak többet BME-n sőt, rosszabb is szerintem. És úgy írom, hogy mind a két helyen tanultam
2023. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

"Formula Student csapatba vagy a Kenjibe érdemes jelentkezni"


Persze, nagyon jó szakmai tapasztalat főleg járműmérnöként. Ezzel kb azonnali állás bármilyen autógyartóhoz

2023. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2023. aug. 9. 17:15
 9/9 anonim válasza:
Jót nevettem az elsőkön. Gondolom közük nem volt az intézményhez és egy másik egyetemre jártak.
2023. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!