Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kellemetlen, ha még halogatnám?

Kellemetlen, ha még halogatnám?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, úgy hozta az élet, hogy nem tudtam még egyetemre menni, dolgoztam és még a levelezőt sem tudtam beiktatni magamnak. Most úgy hozta az élet, hogy olyan munkahelyem van, ahol megoldanám, viszont pótfelvételi van már és csak fizetősön indul mindenhol az a szak, amit szívesen elvégeznék, amit megtudnék oldani, talán nem is hiányozna szerencsére az a 300/ szemeszter ,de ha már egyszer vannak állami képzések, akkor miért ne spóroljam meg magamnak. Hajtani nem hajt semmi tatár, de már így is kellemetlennek érzem, hogy 24 évesen kezdeném el, nem hogy 25….bár lehet már édes mindegy. Szerintetek gáznak tűnik, ha valaki huszon évei közepén, végén kezdi az egyetemet? Nem tudom mitől van rajtam ez a társadalmi nyomás. Ti mit gondoltok erről? Saját tapasztalatok?

#egyetem #Huszasevek
2023. aug. 1. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Végülis igazad van, 25 évesen ha elkezded akkor 28 éves korodra szerzed meg a diplomát, ami pedig karnyújtásnyira van a nyugdíjtól. Most nem teljesen mindegy hogy azt a maradék 37 évet hol dolgozod le?


Én 19 éves koromban akartam egyetemre menni, de féltem hogy túl idős vagyok már hozzá és a hátam mögött ki fognak nevetni mások, hiszen annyira fontos hogy más mit gondol rólam. Úgyhogy nem tettem ki magamat ilyen megpróbáltatásnak és azóta is büszkén, emelt fővel kaszálom a füvet a közmunkaprogramban!

2023. aug. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Rohadtul nem mindegy, hogy azt az x időt nyugdíjig hol dolgozod le, nálunk a portán volt egy biztonsági őr srác, nagyon fiatal volt, de unatkozott és leérettségizett, közben lett egy kapcsolata egy csajjal aki motiválta h menjen egyetemre, azóta 1 milliót keres havonta felsővezetői pozícióban. Soha nem késő tanulni! Hidd el megéri!
2023. aug. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakra mennél? Az elvégzése nélkül hol látod magad?


Egyébként szerintem érdemes elvégezned, sokan 1 diploma, gyerek(ek) után, vagy 40-50 év fölött kezdik el, veszíteni nem veszítesz vele semmit.


Amíg vannak állami féléveid, szerintem ne kezdd el önköltségesen, sok helyen nehéz átkerülni allamira. A szakod indul keresztfélévesen? Akkor hátha már februárban el tudnád kezdeni

2023. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Most úgy hozta az élet, hogy olyan munkahelyem van, ahol megoldanám, viszont pótfelvételi van már és csak fizetősön indul mindenhol az a szak,"

Hagyd, majd jövőre államit próbáld meg (ha nincs elég pontod, tavaszi érettségi időszakig készülj fel)

2023. aug. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok és napaplira jelentkeztem pótfelvételin, 31 leszek, mire végzek. Eddig csak szar munkákat csináltam, itt az ideje, hogy olyat végezzek, amit szeretek :)
2023. aug. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

36 múltam, szeptemberben kezdem az egyetemet kisbaba mellett, hogy ha visszatérek dolgozni jóval több fizut kaphassak.

Én anno nagyon elcsesztem, hogy nem mentem továbbtanulni, már sokkal előrébb járhatnék az életben..

Ne halogasd, mert később sokkal nehezebb lesz!

2023. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem késő, én 28 voltam, amikor elkezdtem, 31 évesen diplomáztam és megérte, jó 30 évet végre olyan szakmában tölthetek, amit szeretek.


Ha nem vág padlóra a félévi 300,akkor menj az önköltségesre, jövőre pedig megpróbálhatod az átsorolási kérelmet államira.


Hidd el, az időd sokkal-sokkal értékesebb, mint 300ezer Ft.

2023. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Elvegezni mindenkeppen szeretnem, a kerdes h most es fizessek vagy varjak es mindegy es jovore allamin 😵‍💫 nagyon megnyugtattatok a kor kerdest illetoen!
2023. aug. 2. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évesen jöttem most levelezőre.
2023. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
41, most kezdem levelezőn. Lesz@rom ki mit gondol, szerintem tedd te is azt amit jónak látsz. A sok károgó, lehúzós gyökérrel neg nem kell foglalkozni, hadd pofázzanak. Azért van két füled, egyiken be a másikon ki. Sok sikert!
2023. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!