Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon kellemetlenül kell...

Nagyon kellemetlenül kell éreznem magamat ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, de néha vétek nyelvhelyességi hibákat. Nem nagyokat, csak mondjuk for helyett to-t használok, vagy ilyesmiket. De amúgy folyékonyan beszélek. Szerintetek ez kellemetlen ha külföldiekkel társalgok? Amikor belemerülök egy beszélgetésbe, ez fel sem tűnik. :( vagy néha a didn’t után is múlt időbe teszem az igét.

Valaki azt mondta, hogy ez jó, mert olyan folyékonyan beszélek, hogy meg sem gondolom ezeket, és tényleg más hibáim nincsenek is nagyon, de utólag visszagondolva, mikor leírtam/kimondtam, rohadtul zavar.


2023. febr. 19. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit tényleg kellemetlen.
2023. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
A legkevésbé se kellemetlen, a külföldinek gyakorlatilag fel se tűnik, mert a tartalmára figyel, nem a formájára. Téged mennyire zavar, ha egy külföldi mondjuk azt mondja magyarul, hogy kitettem a virágot az ablakbe? Egyáltalán nem zavar, mert nagyon örülsz neki, hogy megtanult a te anyanyelveden. Soha nem fogsz teljesen helyesen beszélni, de ez nem is egy elérendő cél. Még anyanyelvi beszélők is követnek el hibákat.
2023. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel neked nem angol az anyanyelved ezért az hibázás meg van engedve, senkit se érdekel, kellemetlennek kellemetlen, de hibázni emberi dolog, nyilván nyelvvizsgán, érettségin ... hiba.


Én gyakran elkezdek egy történetet és végig "she"-t használok, de egyszer-kétszert "he"-t, mert nem figyelek oda, általában észreveszem de nem mindig. Néha én is elfelejted, hogy didn't után nem kell V2, vagy van amikor passivot használok aztán elfelejtem a V3 használatát.

2023. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A magyarországi érettségi és nyelvvizsga nagyon nem kommunikáció központú. Inkább szabály magolós. Megszereztem én is a B2-t, nem ezért puffogok, de nem a lényeget tanítják. Ezért sokan alig nyögnek pár szót angolul.
2023. febr. 19. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Akkor már amiatt se kell aggódni, hogy ott hibázol. Ha beszéd közbe hibázol normális szituációba az senkit se érdekel, max van néhány nyelvtan mániás akik lehet, hogy megjegyzést fog tenni minden egyes nyelvtani hibád után, de nem is törődj velük. Ha magadnak kellemetlen, akkor próbálj meg egy kicsivel lassabban beszélni és figyelni a hibáidra.
2023. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy kellemetlen. Ha pl. egy külföldi beszélgetne veled magyarul, és hibákat vét, te gondolnál bármi rosszra az ő esetében? Én inkább örülnék neki, hogy próbálkozik megtanulni a nyelvet és az anyanyelvemen szól hozzám. A külföldiek így vannak ezzel a legtöbbször. Főleg az angol esetében. Az angolnál néha az anyanyelvűek is fittyet hánynak a szabályokra. Pl. a daily show-ban Steve Harvey-nál szoktam hallani ordas nagy hibákat, de baromi jól szórakozik rajta a közönség. A kommunikáció a kulcsa mindennek. Persze próbáld meg kiköszörülni a hibákat, de sokkal többet jelent, hogy mersz beszélni, mintha azon szoronganál, hogy vajon jó vonzatot használtál-e. Szerintem büszke lehetsz magadra, mert (főleg Magyarországon) egyre kevesebben igyekeznek új nyelveket elsajátítani. Sőt, van, hogy az ember a saját anyanyelvét is rosszul használja. Én pl. magyarul is sokszor mondok olyat, hogy valami "meg van csinálva", pedig a magyarban a passzív szerkezet egyáltalán nem helyes. Szóval egyáltalán ne szorongj ezen. :)
2023. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem a témához tartozik, de amúgy, 6-os, az csak egy nyelvi babona, hogy a magyarban a passzív szerkezet egyáltalán nem helyes. Ha állapotot fejezünk ki vele, akkor teljesen helyes. Pl Minden ablak ki van nyitva, mégis büdös van. Vagy Az összes írásbelim már meg van írva, már csak a szóbelit kell megtanulnom. A kád ki van mosva, mehetsz fürdeni. Tökéletesen helyes.
2023. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem “Jo”, mintahogy mondtak neked, de nem baj egyaltalan. Kulfoldieket, anyanyelvueket egyaltalan nem zavarja.
2023. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!