Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az “életemmel”?

Mit kezdjek az “életemmel”?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy aki nagyon szereti az idegen nyelveket, szinte folyékonyan beszél angolul és tanul azon kívül másik nyelvet is + még szeretne tanulni és ezzel szeretne is tovább menni és pénzt is keresni annak milyen munkát és továbbtanulási lehetőségeket ajánlanátok? Jelenleg ebben a cipőben járok, 2 év múlva érettségizem de még nem vagyok biztos benne hogy mit tudnék kezdeni gimi után! Valami ötlet esetleg? Előre is köszönöm a válaszokat!😊
2023. aug. 5. 00:13
 1/4 anonim válasza:
100%
Milyen nyelveken beszélsz pontosan? Amúgy meg elmehetsz tolmácsnak, bár azt nem annyira ajánlom; de mondjuk egy idegen nyelvű céghez elmehetsz dolgozni. Az a lényeg, minél több nyelven tudj beszélni, annál kimagaslóbb az ember a tömegből. Én is imádom a nyelveket, 3 nyelven beszélek én is.
2023. aug. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kimennék külföldre, valamelyik skandináv országba és az angol mellett annak az országnak a nyelvét tanulnám meg.
2023. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán idegen nyelvekből a nyelvtanárkodáson kívül Magyarországon szinte lehetetlen megélni. Tolmácsokra és fordítókra ugyanis nagyon kis kereslet van az országban, miközben a hazai egyetemek tömegesen ontják ki magukból az idegennyelvi bölcsészeket. Még aki a fordító és tolmács mesterszakon végez, az is minden valószínűség szerint előbb-utóbb a pálya elhagyására kényszerül (kivéve, ha van protekciója), mert fix állást ezen a területen szinte lehetetlen szerezni, az egyedi megbízások, amiket kapni lehet, pedig esetlegesek és rosszul fizetettek.


Úgyhogy szerintem két választásod van: az egyik, hogy nyelvtanári pályára mész, a másik pedig, hogy egy olyan pályát választasz, amelyben a több nyelv ismerete előny. Ez utóbbira példa a külkereskedelem (amelyre a nemzetközi gazdálkodás szak készít fel az egyetemeken). Természetesen az efféle közgazdasági pályákon kell, hogy ne legyél teljesen sötét matekból, különben nincs esélyed az egyetemet elvégezni. Szóval azt tanácsolom, hogy ha ezt eddig nem tetted még meg, akkor a középiskola hátralévő két évében próbáld felhúzni magad matekból a jövőd érdekében.

2023. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok olyan állás van amihez egy akármilyen diploma a belépő plusz nyelvtudás. En azonban nem feltétlenül nyelvi egyetemre mennek. A nyelv tanulható egyetemen kívül is. Bármilyen plusz tudás hasznos lehet, egy marketing, gazdasági vagy akármilyen diploma, hogy ne csak a beszélt nyelvek jelentsék a tudásod.
2023. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!