Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek bele az orvosiba?

Hogyan kezdjek bele az orvosiba?

Figyelt kérdés
Kisgyerek korom óta szerettem volna orvosi szakmát tanulni, viszont sok ember elbizonytalanított és végül soha nem mertem magam megpróbálkoztatni vele, mert űgy éreztem elbukok és ahogy mások mondták nem menne, 10. Es vagyok, és habár szeretem ezt a szakmát is, de valahogy mégis úgy érzem a lelkem mélyén hogy én nem itt szeretnék igazán lenni, hanem az orvosin. Viszont a kérdés, hogy ilyenkor mi a következő lépés, újra Középiskola megint 9.Osztály gondolom, legalábbis így tűnik logikusnak, de valahogy még mindig nem tudom mi legyen a következő, vagy vigyem végig ezt a szakot, érettségivel és utána? De utána is hogyan nem tudom.nem vagyok a legélesebb kés a fiókban úgy látszik, mivel nem tudom ezeket, de remélem ennek ellenére is a segítségemre lesz és leírja a választ, előre is köszönöm

2023. ápr. 4. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémiával, biológiával hogy állsz?
2023. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem kell újrakezdened a középiskolát. Leteheted a jelenlegi sulidban is az érettségiket, max ha ott nincs biosz-kémia/fizika fakt, akkor keress egy magántanárt, vagy kifejezetten az emelt érettségire felkészítő kurzust. De akár az is egy járható út, hogy megpróbálsz átiratkozni jövőre (11. osztályba természetesen) egy olyan gimibe, ahol van rendes biosz-kémia/fizika oktatás és akkor nem feltétlenül kell plusz pénzt költeni rá.
2023. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon fontos az elhatározottság. Olyan szakközépbe jártam, ahol nem volt se kémia, se fizika órám, viszont valamelyikből kellett az emelt érettségi. (Biológia órám szerencsére volt.)

Nálunk úgy lehetett megoldani, hogy keresnem kellett egy olyan iskolát, ahol volt kémia fakt. Beszéltem az iskolám igazgatójával, hogy szeretnék átjárni faktra, úgy meg lehetett oldani azt is, hogy 11. és 12. évvégén belekerüljön a bizonyítványomba a kémia jegy, mint kémia fakultáció.

Kémiából elég gyenge voltam akkor a többiekhez képest, mert nekik ugye a fakton kívül volt rendes órájuk is.

Magántanárhoz kellett járnom, így 2 év alatt fel tudtam készülni az emelt érettségire.

Az a magántanár, akihez jártam biosz-kémia szakos tanár volt, így tudtam bioszból is segítségért fordulni hozzá, ha valami nem ment. 12.-ben már beiktattunk egy plusz biosz órát is, ami igazából abból állt, hogy előző éves érettségiket beszéltünk át.

Eljött az érettségi, végül elértem az orvosi ponthatárát.


Ha benned is megvan ez az elszántság, akkor van esélyed iskolaváltás nélkül is. Nem szabad irigykedni az osztálytársaidra, hogy pl. már 2 óra körül mennek haza, mert nincs több órájuk. Neked (11.-től) ha 2 órahosszát is várni kell a faktra, várd meg, ne lógj el.


Sok sikert hozzá, remélem sikerül neked is!

2023. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy tanácsot elfogadsz: magasról sz@rd le a sok megmondóember véleményét. A sok proli le akar rángatni a maga Moszkva szintjére. Ne hallgass rájuk és csináld amit szeretnél. Későbbiekben egyre több ilyen mindenttudó de semmit el nem érő prosztóval fogsz találkozni.
2023. ápr. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem Moszkva hanem Moslék csak kijavít ez a vacak.
2023. ápr. 5. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!