Vihetem így valamire?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Még régebben egy pedagógiai szakszolgálatnál vizsgáltak, és ott szerepelt iQ teszt is.. Már akkor is elvette minden önbizalmamat az akkori eredmény. ( Végül kiderült, hogy sni-s vagyok, és tanulási zavarom van)

Most kitöltöttem a Mensa-sat, és 76 lett.(Hasonló a szakszolgálatos eredményhez) Persze volt benne 2-3 számot tartalmazó logikai feladat is, én pedig enyhén diszkalkuliás vagyok, tehát ez nem annyira ment, de ez is bele lett számolva.. Viszont most megijedtem. Tényleg ilyen hülye lennék, hogy csak ennyi? Mondjak le mindenről? Ilyet felejtsek is el, hogy jogi, orvosi, PhD, bármi, ahol nagyon okos emberek vannak? Rengeteg akaraterőm van és szorgalmam.. Vagy csak én fújom fel ezt ennyire, és egy iQ teszt nem befolyásol semmit? Hiszen olvastam, hogy valaki autizmussal lett orvos… akkor gondolom csak nem lehetetlen.. Már amennyire igaz.

Borzalmasan érzem most magam. Rengeteg tervem és vágyam volt, de most egy retardált valakinek érzem magam.



2023. aug. 5. 16:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
kitöltöttem egy másikat, amin 112.. gondolom ez kevésbé releváns.. hát, nem tudom mit gondoljak.
2023. aug. 5. 16:48
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak megbántani, de ezzel felejtős a phd meg az orvosi, igen. Jogi diplomát valami vidéki egyetemen esetleg szerezhetsz, ha tényleg annyira szorgalmas vagy. Viszont egy csomó egyéb szakma is van, amivel boldogan lehet élni- sőt, többet keresni is, mint mondjuk egy önkormányzat jogi osztályán ügyintézőként. Szóval azért ez még nem a világ vége. :)
2023. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a jogot/orvosit célozd meg.

Rengeteg könnyebb szak is van, ahol kevesebbet kell tanulni.

Az autizmust én nem hoznám ide példaként, mert ők pont hogy nagyon tehetségesek tudnak lenni egy egy dologban, másban viszont visszamaradottak.

2023. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
akkor végülis minden álmomról lemondhatok emiatt egész életemre, igaz? Nem számít gondolom ebben a helyzetben semmit, hogy tényleg nagyon szorgalmas vagyok minden téren, meg hasonlók..
2023. aug. 5. 17:35
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha választani kell, hogy a tesztekben kétkedj, vagy magadban, akkor szerintem inkább a tesztekben! Különösen az IQ tesztre, de általánosságban bármilyen emberekkel töltetett, a belvilágát feltárni vágyó tesztre igaz, hogy egyrészt pillanatnyi állapotot fog mutatni, másrészt elég nagy bizonytalansági tényezők szorzata torzítja az eredményt, és ezt illik is figyelembe venni kiértékeléskor. Én is töltöttem már nagyon rosszul IQ tesztet, egyszerűen nem villant be egy utólag egyébként tényleg nagyon egyszerű szabályszerűség a fura, különböző típusú és elhelyezésű alakzatokból felépülő képsorozatok kiegészítésénél, és viszonylag sok is volt ilyen benne, meg még valamit nem kaptam el, és az is egész sok volt benne. Valószínűleg nem full kipihenten, jóllakottan, hidratáltan stb töltöttem, és talán volt is mivel foglalkozzon a fejem épp. Ez a pár apróság egy kognitív tesztnél elég sokat elvesz az eredményből, és ez nem jó vagy rossz, ez csak így van és kész.


Ellenben te szorgalmas vagy, kitartó vagy, mész előre, mint egy mozdony. Mi a jóisten állítana meg? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne érné meg mindenkinek a számára testhezálló feladatokból álló hivatást megkeresnie, de ettől még valid dolog szerelemből szakot választani, és egészen nyugodtan lehet erőlködésből végül valami tényleg jót varázsolni, főleg kitartással és szorgalommal. Megjegyzem, ezzel elég sok őstehetséget is magad mögé utasíthatsz hosszú távú szakmai eredményességben, mert pont ők pont ezt a kettőt nemigen erőltetik...

2023. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem, csak szerintem reálisan be kell látni hogy a szorgalom ellenére vannak korlátaid, és a két legnehezebb szak (jog és orvosi) így nem menne.

Szerintem felesleges gyötörnöd magad ezekkel, olyat kéne választani amiben sikerélményed lenne.

De ezt sem értem, tulajdonképpen mi az álmod pontosan? A jog vagy az orvosi?

2023. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a jog már régóta az álmom, de pár éve lehetőségem volt egy kórházban dolgozni két hetet, és ott nagyon megtetszett az egész egészségügy, ezért orvosi téren is el tudnám magam képzelni. Ez az utóbbi jobban vonz. Idén két pont híján nem vettek fel, de pótfelvételin az ELTE-jogász szakon szinte biztos, hogy bent vagyok.. Gondoltam rá, hogy a két szakot együtt viszem, (a jogit levelezőn, jövőre meg a másik nappalin) de jobban belegondolva, mivel majdnem a két legnehezebb szak.. tényleg lehetetlen lenne.. Szóval ilyen elképzeléseim vannak..
2023. aug. 5. 18:24
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Jogot és orvosit egyszerre. Két olyan szakot, aminek a lemorzsolódása a legnagyobbak között van, és egy szakként végezve sincs a hallgatóinak magánéletük, ha teljesíteni akarnak. Mindezt olyan IQ-val, ami finoman szólva nem ok a büszkeségre. Szerintem most húzd ki a kezed a biliből, és kezdj el reálisan gondolkodni, mert elég nagy pofonokat fogsz kapni az élettől, ha ennyire álomvilágban élsz.
2023. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Amint említettem: ezt az ötletet elvetettem, mivel a két legnehezebb szakról beszélünk. Egyébként ez a gondolat csak azért jutott eszembe még régebben, mert hallottam olyat, aki megcsinálta.. de persze. Ő biztos nem volt olyan hülye, mint én. Mindegy, mindenesetre valamelyik szakot megpróbálom. Azzal nem vesztek semmit. Nem nagyon szeretném elfogadni, hogy egy teszt határoz meg.

A válaszokat meg köszönöm mindenkinek.

2023. aug. 5. 18:31
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Ne haragudj kérdező, de teljesen el vagy rugaszkodva a földtől.

Azért ne legyél magadra büszke, mert ELTE jogra levelezőre minimumponttal (280) felvesznek. Ha sikerül is, nem valószìnű hogy fél évnél tovább bent maradnál.

Orvosira pedig a legjobbak mennek, nézd meg a ponthatárokat...

Szerintem kíméld meg magad a csalódásoktól.

2023. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!