Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek 17 évesen vihetem...

Szerintetek 17 évesen vihetem még valamire a magyar fociban ha most kezdeném egyesületben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
16 vagyok, szeptemberbe szeretnék elkezdeni egyesületben focizni, ugye most nincs edzés. Akkora viszont 17 leszek. Ahol lakom budapesten a külvárosban nincs sok lehetőség, így az ESMTK-ban akarok játszani akinek a felnőtt csapata amúgy NB III-as. A foci alapvetően nem áll tőlem távol, alsó osztályban jártam edzésre és kisebb meccsekkre is, csak a tanulmányok miatt a szüleim miatt abba kellett hagynom. Azonban egy ideje focizgatunk a haverokkal, tisztában vagyok vele hogy ennek köze sincs egy normális focihoz, de szeretnék járni egyesületbe is. Tudom hogy nagyon későn kezdem, de ha naponta órákat gyakorlok, illetve netalántán tehetségem is van, esetleg lehet még belőlem NB II, esetleg NB I-es focista? Egy éve rendszeresen edzőterembe járok, normálisan étkezem, azonban az állóképességemen van mit javitani amit nyáron fogok megtenni. Esetleg fel tudnám venni a versenyt olyanokkal akik régebb óta űzik a sportot? Lehet még belőlem valami?

2021. jún. 30. 11:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
a remény hal meg utoljára
2021. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

semmi sem lehetetlen, csak nagyon nehéz. elképesztően elszántnak kell lenned ahhoz, hogy egy komolyabb csapatba bekerülhess szeptemberre. naponta sok (!) órás edzés, gyakorlás, futás.

a versenyt nem tudod felvenni azokkal, akik régóta űzik a sportot, de szorgalommal meg kitartással még érhetsz valamit. érdemes már most nézegetni a csapatokat, utána kérdezni az edzőknél, hogy van-e bármi esélye, hogy még bekerülhess. (és szerintem ne csak egy csapatba gondolkodj; ha komolyan gondolod a focis jövőt, akkor sok csapatnál érdemes pályázni, mert sokan nemet fognak mondani.)

ahhoz, hogy még esélyed legyen egy jó csapathoz csatlakozni, nagyon rá kell állni a focira. mentálisan & fizikálisan is. és akkor tényleg, nyáron jól feltornázni a teljesítményedet.

18

2021. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Sigér 25-26 éves koráig alacsonyabb osztályokban sínylődött, Gera Zoli ennyi idősen a pécsi lakótelepen szipuzott szóval nem lehetetlen.

A kérdés az hogy mennyire fogja bírni a tested hosszútávon a rendszeresen terhelést és mennyire vagy kitartó, napi szinten bele tudod-e tenni azt a pluszmunkát hogy behozd a lemaradásodat, végig tudod-e csinálni a szezont úgy hogy nem bulizol, nem piálsz, mindennap időben fekszel hogy ki tudd pihenni magad.

Felnőtt szinten a hozzáállás, erőnlét, regenerációs kézség és a taktikai utasítások betartása a döntő, oda kevés az ha ügyesen bánsz a labdával.

Persze ha alapból nincsen semmilyen érzéked a focihoz akkor kár lesz erőltetni.

2021. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából azért csak egy csapatot néztem mivel ők keresnek most 13-19 éves korig játékosokat, és ez van a legközelebb. Akkor rendszeresen edzek, és gyakorlok majd, szeptembertől meglátjuk :)
2021. jún. 30. 12:45
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Lehet esélyed rá. Akiről hallottam, az egy baszk srác volt. Ő 16 éves koráig birkózott. Tehát sportolt folyamatosan!! Utána váltott focira, és hát spanyol első osztályig jutott. Nem tudom felidézni... ahham Koikili. Google segített.


Ami óriási hátrány, hogy erre a korra már a technikai dolgok kimaradoznak (mindenkinél már alap, a zsigereibe lettek gyakoroltatva), és sokkal inkább átveszi a szerepet a taktika, a csapatfegyelem és az erőnlét. Viszont a technikai dolgokhoz nem kell semmi. YT-n minden fent van az edzésekhez-gyakorlatokhoz, szóval csak magadhoz veszel egy labdát, és kimész gyakorolni. CR titka is ez... mindig ő az első aki az edzésre ér, és ő megy haza utolsónak. De ha van egy haverod, és sok labdátok, akkor teljesértékű edzéseket tudtok csinálni.


Erőnléttel érdemes később foglalkozni csak. Egyáltalán nem baj, ha nem játszhatsz egy percet sem. Szánj rá legalább 2 évet, hogy beérd a többieket! Mármint technikailag-taktikailag. És az erőnléttel is ráérsz csak utána foglalkozni.

2021. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó. Egyébként pontosan milyen technikai elemekre gondolsz?
2021. jún. 30. 14:08
 7/24 anonim ***** válasza:
Futás, mozgás, labdakezelés, passz, ívelés, lövés, stb....
2021. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehetetlen de ahhoz extra ugyesnek kell lenned. Ha az lennel, azt korabban kiszurtak volna..


Ne kergess hiu abrandokat, az nb3 mar felprofi bajnoksag, oda kerulni komoly alapok es tehetseg kell. Az osszes igazolt jatekos kevesebb mint 1 %a jut el nb3ig..

2021. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Akkor szerinted esélytelen lenne bármelyik osztályban is játszanom?
2021. jún. 30. 21:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Nb3ban kb eselytelen. Megye1 talan, de inkabb alacsonyabb.


Ahol te elsz Bp kornyeke ott meg aztan plane. Ott a megye bajnoksag is sokkal erősebb az átlagnál, hiszen a megye Bp miatt tele van nb1es klubok csapataival. Jellemzoen oda kerulnek azok, akik nem eleg tehetsegesek es jok a felnott csapathoz, de elmennek focizni penzert a bp bajnoksagba vagy a pest megyeibe.


Ha csak vegignezed kik jatszanak blasz1ben, tele van nbs jatekossal..

2021. jún. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!