Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan verjem ki a fejemből...

Hogyan verjem ki a fejemből azt a gondolatot, hogy a szüleim végett nem jártam jó iskolába? Illetve vihetem még valamire, vagy késő már tanulni 23 évesen?

Figyelt kérdés
Amikor általános iskolába jártam, akkor sosem foglalkoztak velem a szüleim. Ha rossz jegyet kaptam mindig lecseszett anyukám, és azt mondta utcaseprő leszek. Reál tárgyakban nem voltam otthon, de ha apukám leült velem tanulni 1 perc után ordított, hogy mi az hogy nem értem, így a tanulásból nem lett semmi. A matek nagyon rosszul ment, de tanárhoz sem járattak. Valahol úgy érzem, hogy az ő hibájuk, hogy nem tudtam olyan jó középiskolába menni. Felnőtt fejjel próbálok tanulni, és többre vinni, de időnként úgy érzem nem fog menni, és nem vagyok elég okos. Sajnos anyukám néha olyanokat beszél, hogy szinte már csalódok, hogy miért nem tud alap dolgokat. Napokban kérdezte Tunézia melyik országban van, vagy éppen láttam olyat is, hogy leírta Horváthország.
2022. ápr. 16. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Még bármi lehetsz 23 évesen, de ha nem vagy "elég okos", akkor az azért behatárolja a lehetőségeket.
2022. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Sosem késő tanulni.
2022. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

"Napokban kérdezte Tunézia melyik országban van, vagy éppen láttam olyat is, hogy leírta Horváthország." ????????????


Tanulni sosem késő. Akkor végülis érettségid van csak nem igazán megy a matek? Ha van akkor válassz egy szimpatikus szakmát, tanuld ki és dolgozz abban. Nem kell mindenkinek matematika phd.

2022. ápr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sok ember indult kevés lehetőséggel, nem a legszuperebb iskolával.

Nem anyukád ismeretei a lényegesek, hanem a te képességed, akaratod.

Ha az első cél nem megy, akkor választani kell következőt.

2022. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Tanulni bármilyen életkorban lehet, akár teljesen új dolgot is.

A múlton rágódni szerintem felesleges, inkább azt próbáld nézni, most mik a lehetőségeid, te magad most mit tudsz megtenni, és szorgalommal hozd ki a legtöbbet! Hajrá!

2022. ápr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

"A matek nagyon rosszul ment, de tanárhoz sem járattak. Valahol úgy érzem, hogy az ő hibájuk"

Én meg úgy érzem, hogy minden felelősséget másokra akarsz hárítani ahelyett, hogy végre elkezdenél tanulni...

Egyébként akit járatnak iskolába, azt járatják tanárhoz: az iskolai tanárokhoz. Nem lógni kellett volna, hanem aktívan részt venni az órákon, önállóan megírni a házikat, stb. - de most már tényleg ne azzal foglalkozz, hogy mi volt, hanem hogy mostantól mi legyen.

2022. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

""Napokban kérdezte Tunézia melyik országban van, vagy éppen láttam olyat is, hogy leírta Horváthország." ????????????"

Ezt először én se értettem, de azt hiszem, arról szól, hogy mennyire műveletlen az anyukája: azt sem tudja, hogy Tunézia egy országnak a neve, meg th-val írja, hogy Horvátország.

2022. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Az én anyukám kétszer ennyi idős volt, mint te, amikor fősulit végzett full kitűnő eredményekkel. Sosem késő.
2022. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
#8: Ja, csak ahhoz neki kéne állni tanulni a mások hibáztatása helyett.
2022. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Ez van mikor a gyerek (minden gyerek) elhiszi vagy elhitetik vele, hogy az ő szülei nagyok és okosak. Aztán elkezdi látni a valóságot. Most magadról kell eldöntened, hogy buta vagy vagy csak lusta.
2022. ápr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!