Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Bprof alapdiploma az MKKR...

A Bprof alapdiploma az MKKR szerint ötös vagy hatos szintű?

Figyelt kérdés
Google-t már kétszer kiolvastam, egyszerűen nem találok erre választ.

2023. aug. 8. 01:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
MKKR/EKKR/EQF 6-os szint. Ez azonban csak a képzés szintjét jelenti, nem a diploma szintjét. Azaz nem minden, ami 6-os szintű, egyenértékű. A 6-os szinten vannak két féléves képzések is (Graduate Certificate / Postgraduate Diploma), nem teljesértékű diplomák (mint a magyar Bprof, vagy a franciáknak vannak még ilyen csökkent értékű diplomáik) stb.
2023. aug. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát a Bprof nem teljes értékű diploma? De ettől függetlenül 6-os szintű? És nehézségben milyen összehasonlítva egy BA-val?
2023. aug. 8. 01:58
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

A Bprof nem egy teljes értékű bachelor szintű diploma, azaz nem ekvivalens egy BA/BSc diplomával. Ezt már csak az is mutatja, hogy közvetlenül nem lehet vele mesterszakra menni. Ez egy “könnyített BSc”, amelyből kivették a BSc jelentős részét (ezeket próbálják pótoltatni plusz tanegységekkel ha mégis mesterszakon akarod vele folytatni).


A Bprof magyar találmány, nem tudom, van-e megfelelője más országban. Magyarországon diplomának nevezik / akkreditálják, külföldön nem ismerik.


A BA/BSc különbség homályos. A matematika például BA. De még BA in Computer Science (!) szak is létezik nyugaton (nem is akármilyen egyetemeken, például az UC Berkeley-n). Tehát a BA nem feltétlenül könnyebb, mint a BSc, inkább elméletibb. De a Bproffal összevetve: a BA rendes diploma, és nehezebb, mint egy Bprof (persze ugyanazon a szakterületen. Nem akarok megbántani senkit, de egy közösségszervezés BA minden bizonnyal könnyebb, mint egy bármilyen Bprof).


Akkor válaszd a Bprofot, ha BSc-re nem tudnál bejutni, de mindenképpen programozó szeretnél lenni. Papírnak jó.

2023. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Bprofon végeztem a BME-n és a diplomádban Bsc lesz írva. Külföldön annyit néznek, hogy Bachleror és kész. Azóta kint élek Belgiumban, itt dolgozok egy fintech cégnél hálózatbiztonsággal. Nyugodtan menj Bprofra én nagyon szerettem a szakot és rengeteg Bsc-s tárgyunk volt csak a neve volt más. Arra figyelj, hogy a kooperatív évnél minél jobb céghez menj!
2023. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
4. Tényleg BSc lenne a diplomában? (?!) Vagy Bachelor?
2023. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

#5 Nyilván nem BSc van beleírva, hanem Bachelor, csak az emberünknek gondot okoz az írott szöveg értelmezése, nem véletlenül csak BProf végzettsége van.


A #3 teljesen jól leírta, hogy mi a különbség a BProf és a BA/BSc között. Ez egy csökkentett képzés, ennek tükrében kell megítélni, hogy az illetőnek megéri-e elvégezni.

2023. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Felesleges ez az okoskodó álértelmiségi kérődzés, hogy ez nem igazi diploma, nincs egy szinten a BA/BSc-vel bla bla bla.... Értelmetlen szócséplés az egész kérődzés, amit itt valamelyik gyk huszár folytatott.


Alapszaknak számít? Igen.


Egy szinten van a többi alapszakkal? Igen.


Nekem is neptunon a képzési szintre azt írja, hogy BA/BSc/Bprof. Én BA szakot végeztem, de egy kalap alá veszi a többi alapszakkal, szóval ugyanannyit ér hiába veri magát valaki.


Mehet vele utána mesterszakra? Igen. Tehát ez egyenértékű a többi alapszakkal, mert csak alapszakkal lehet menni mesterre. Ha nem érne diplomát, akkor nem mehetne.

2023. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7. Azért ne lódíts már ekkorákat…


“Egy szinten van a többi alapszakkal? Igen.”


Hazudsz. Nincs egy szinten a BSc-vel, nem akkreditált a bolognai rendszerben, és nem egyenértékű sem a képzés, sem a diploma a BSc-vel. (Pont ez a célja: könnyített/kiherélt képzés.)


“ Mehet vele utána mesterszakra? Igen.”


Hazudsz. Nem lehet vele mesterszakra menni, csak kiegészítő tanegységekkel (plusz egy év kb.). Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy FOSZK-kal is lehet menni mesterszakra, csak éppen még kell egy kicsit tanulni.

2023. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

#6

Sajnálom ha számodra ez szomorú, de Bsc van beleírva. Lehet lepontozni.

2023. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
9. Én hiszek neked, de ez elég durva. :)
2023. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!