Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire kell matek a biológia...

Mennyire kell matek a biológia szakon ?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és a biológia szak ami érdekelne. Biológiából full ötös vagyok . Tudom egyetemen más szint van de én a mostani szintről tudok nyilatkozni. A matek viszont nem a barátom annyira. Mennyire lehet ebből bajom egyetemen
2023. aug. 18. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Lássuk, szóval biológus szeretnél lenni, mi? Na, ha komolyan gondolod ezt, és nem csak egy kamu biológus akarsz lenni, akkor le kell, hogy szögezzem: a matek iszonyatosan fontos lesz a számodra! Persze, most még csak a gimis biológiánál tartasz, de gondolj bele, milyen lesz majd, amikor a differenciálegyenletekkel kell modellezned egy populáció növekedését, vagy a statisztikai teszteket kell alkalmaznod genetikai kísérletek eredményeinek értékelésében. És mi van akkor, ha biokémiai útvonalak dinamikáját szeretnéd szimulálni? Na, ugye! A Fourier-transzformációkról és a matematikai analízisről nem is beszélve, amikor a sejtek közötti kommunikációt vizsgálod. De ha csak egy kamu biológus akarsz lenni, aki csak nézegeti a szép színes képeket a sejtekről, akkor simán elhanyagolhatod a matekot, bár így max egy óvónői magazinban publikálhatsz. Szóval ha komolyan veszed a biológiát és profi biológus akarsz lenni, mint én, akkor ideje komolyan venni a matekot is! 😉
2023. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
74%
1 félév matek volt az első évben. Abszolút túlélhető volt, én gimiben 3-as voltam belőle. Számolni kell a laborokon, genetikán, illetve később lesz statisztika de nekem ezekkel nem volt gondom, pedig sosem voltam egy hű de nagy matekos. Elmagyarázzák rendesen. A fizika volt egyedül szívatós.
2023. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden természettudományban baromi fontos a matek és az infó, ha magas szinten akarod űzni. Nyilván a Mari néni szintű laborokban ahol ugyanazt a nyóc dolgot csinálod ismételgetve, ott nem kell.
2023. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Biológusként írok ide.


Először is leszögezem, egyáltalán ne foglalkozz az első válaszolóval.


Én az ELTÉ-n tanultam, illetve itt is kezdtem el előbb TDK-zni, aztán dolgozni. A BSc során egy matek gyakorlat van, ami igazából kb. gimis anyag a deriváláson kívül, de megtanítják azt is. Van egy alap statisztika (szerintem túlélhető), illetve MSc-n van még egy statisztika tantárgy. Ennyi matek fordul elő kb. az egész képzés során, illetve 1db kémia labor és a kémia kritériumtárgy van még.


A "szép színes képeket nézegető" biológusoknak is szüksége van a statisztikára, mert anélkül sehol nem fogadnak el egy cikket sem. De ebben úgysem a tanulás folyamán fogsz beletanulni hanem, amikor már van egy ígéretes anyagod és jó témavezetőd/kutatócsoportod, ott úgyis beletanulsz, hogy milyen statisztikai módszereket alkalmazz. Illetve, kedves első kommentelő, én színes képeket nézegetek sejtekről, mégis van már mögöttem Science publikáció is, pedig annyira nagyon régen nem vagyok a pályán. :)

2023. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én most leszek másodéves biosz szakon, eddig szétszívattak minket statisztikával és valószínűségszámítassal. Nem tudom, hogy a nagybetűs életben mennyire fog kelleni, de első félévben 6 × 45 perc, másodikban 7 × 45 perc volt hetente, valamint mindkétszer a legnehezebben teljesíthető vizsga volt. Idén már csak 4 × 45 perc lesz, de már mindenkinek elege van
2023. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!