Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz és kémia emeltre 1 év...

Biosz és kémia emeltre 1 év alatt fel lehet készülni a nulláról?

Figyelt kérdés
Én most leszek 12.-es és jelenleg történelemből és angolból fogok emeltezni, hiszen eddig közgázra készültem. Nem rég találtam ki hogy fogorvosi is nagyon érdekelne, viszont kémiát már évek óta nem tanultam és eddig a biológiába se fektettem túl sok energiát, így kb a nullán állok. Ha a fogorvosi mellett maradnék akkor 12. után kihagynék egy évet és akkor készülnék fel a biosz/kémia emeltre. Alapból szorgalmasnak tartom magam, viszont nem tudom, hogy ezt egy év alatt meg lehet e csinálni. Feleslegesen pedig nem szeretnék évet kihagyni.

2023. aug. 28. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nulláról? Úgy, hogy még iskolai elfoglaltságaid és már érettségitárgyaid is vannak? Nem mondom, hogy lehetetlen, de a jelesért (>60%) igazán meg fogsz izzadni, ez alatti eredménnyel pedig nem is érdemes jelentkezni fogorvosira.
2023. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Sokan a gimi után még akár 3 évvel is próbálkoznak a bekerüléssel, szóval ez inkább tőled is függ (meg persze attól hogy mennyire vagy mellette elhivatott). Szerintem egyébként nem teljesen lehetetlen ha jól tudsz tanulni.


Ha tényleg fogorvosira akarsz menni én a helyedben a töri emeltet hagynám, helyette az angolra készülnék mert a nyelvvizsga miatt plusz pontot érhet. Nézz utána, hogy amelyik egyetemre mennél mire kapható plusz pont és próbálj meg minél többet gyűjteni.

És ha már tudod, hogy érettségi után tanulnál, javaslom, hogy már kezdj el az egyik tárgyból felkészülni szabadidődben. Nyilván fogalmam sincs, hogy mennyi időd lenne az egy év alatt tanulni, de nekem pl sokat számított volna ha egy kicsivel hamarabb elkezdem.

2023. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Igen.
2023. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha abban az egy évben csak arra a két tárgyra kéne koncentrálnod (nem dolgoznál, nem tanulnál szakmát) és tényleg becsületesen tanulnál minden nap, akkor szerintem teljesíthető. Én külön vizsgaidőszakban csináltam őket (biosz ősszel, kémia tavasszal), mert nekem könnyebb volt egyszerre egy tárgyra koncentrálni, de sokan párhuzamosan készülnek fel rájuk és nekik is menni szokott 1 év alatt.
2023. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
8%
Ahogy a négyes írja. Adj bele apait anyait,koncentralj csak arra,és sikerülni fog. Én 35 éves vagyok, közgazdász,két éve gyerek és munka mellett végeztem el a kozmetikus képzést. Nem egy orvosi,viszont 20 éve se biológia se kémia tantárgyam nem volt,ehhez képest kokemeny anatómia és kémiai ismereteket kellett elsajátítani nagyon rövid idő alatt. Ha megvan benned az elszántság,a kitartas esa lelkesedés,akkor sikerülni fog egy év alatt. És a nyugodt környezet,hogy a szüleid (gondolom velük laksz) is támogassanak,és ne bsztassanak azzal,hogy "ez hülyeség".
2023. aug. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikus: kő kemény biológia és kémia. Menten visszaadom a vegyészmérnöki diplomámat.
2023. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
13%

Hát nekem az volt,kedves vegyészmérnök. Ha valaki komolyan veszi akkor kő kemény. És én 33 évesen, két gyerek és munka mellett tanultam, bő 10 év tanulás kihagyas után. Egyébként nem kell elszallni,hogy vegyészmérnök vagy. Én meg pénzügy számvitel én végeztem,és vannak könyvelők,akiktől tnaulhatok,független attól,hogy nekik "csak"egy könyvelői tanfolyamuk van.

A diplomáját ne add vissza,de arrogancia kurzusbol is jelesre vizsgáztal. Majd az élet megtanít.

2023. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Akkor sem kő kemény, csak nincs hozzá affinitásod. Az emelt érettségi sokkal komolyabb a kozmetikus okj-nál.
2023. aug. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetséges. Az egyetem se lesz könnyebb, sőt.
2023. aug. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De, ha ilyen célirányos vagy, minek emeltezel töriből? Közgázon se vennéd sok hasznát.
2023. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!