Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak továbbtanulásként?

Mit válasszak továbbtanulásként?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a történelem, az angol és a koreai, de nem tudom hol tanuljak tovább is mit. Szívem szerint az ELTE koreai szakára szeretnék menni, de nem tudom, hogy mennyire éri meg és hogyha el is végezném az egyetemet, milyen karrierlehetőségeim lennének.

SNI-s vagyok és diszkalkuliám van, szóval tanár nem lehetek, se olyan szakember, akinek kell a matektudás.



2023. szept. 2. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár szerintem diszkalkuliával simán lehetsz.


Egy barátnőm koreai szakon kezdett, de abbahagyta, mert nem sok karrierlehetőség van. Azóta turisztikán végzett, ott jó a töri és a nyelvtudás is.

2023. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az SNI-vel semmilyen tanár nem lehetek. A turisztika meg azért nem egy lehetséges választás számomra, mert oda kell jó szervezőkészség, és logikai gondolkodás ami nekem nincs.
2023. szept. 2. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnál valami szakmával. Nem kell mindenkinek diploma. Nincs valami szakma, ami érdekelne? Például gyógyszertári asszisztens?
2023. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekelnek a természettudományok. Lehet tényleg jobb lenne, ha valami szakmát tanulnék.
2023. szept. 2. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg fordító/tolmács?
2023. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: az mesterszak
2023. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!