Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e törvényi szabályozás az...

Van-e törvényi szabályozás az egy napon megtartható azonos tanórára vonatkozóan. Lehet-e 9.-es gyermeknek közoktatásban (pl.: technikum) keddi napon három matematika órája, ha a heti órakeret négy matematika óra?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? bár nem túl előnyös, mert kevesebb házi+ellenőrzés kör lesz. Cserébe mondjuk lehet hosszabb dogát írni, ami elég király. De szerintem nincs ilyen szabályozás. Nálunk volt tömbösített hét, amikor egész héten csak 3-4 féle óránk volt. Általában egy nap 3-4 egyforma. Illetve a duplafakt nem egy ritka dolog, mármpedig simán lehet aznap még olyan óra (ami az alap, nem fakt).
2023. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, csak mégis kockázatosnak tűnik, mert ugyan ezen három óra lehet olyan napokon is, amely napok bármi okból adódóan - éppen mindig a szünetre esnek, vagy arra a napra értekezletet rendelnek el- az a nap elmarad, s így szinte az egész hét óraszáma nem lesz megtartva. Továbbá a tanárnak is nagyobb kihívás megtalálni az egyensúlyt ahhoz, hogy a tanulók mit bírnak el még aznap. Érdekes, hogy nincs szabályozva s nincs korhoz kötve ezen fajta terhelhetőség. Köszönöm, gyors válaszod!
2023. szept. 3. 02:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Három egyforma óra lehet egymás után, hiszen a testnevelés része az úszásoktatás, ahhoz pedig tripla testnevelés kell.

Első óra: kimenni az uszodába és átöltözni.

Második óra: tényleges úszás.

Harmadik óra: úszás utáni zuhany, felöltözés, vissza az iskolába.

2023. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3 anonim ---> Persze a tesi az ok, (főleg az oda vissza út miatt) én kimondottan közismereti tárgyak esetében érdeklődtem volna. Az egyenletes terhelés rendszeres napi tanulás inkább ehez a napi 1 matematika órához érezném közelebb. Még a napi két matematika órát is kihívásnak látom néhány gyermek számára egy egész tanév során, nem hogy hármat. Köszönöm
2023. szept. 4. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!