Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Romániából szeretnék a...

Ha Romániából szeretnék a Debreceni egyetemre (FOK-ra) menni mikből kell érettségizni?

Figyelt kérdés
Mikből kell itthon érettségizzek (úgy hallottam például, hogy az itthoni választott tantárgynak nem fogadják el kint a földrajz érettségit). Valamint kell kint is külön érettségizni? Emellett még mik szükségesek? Hogy állítják a pontokat össze? Beleszámít a 11-12.es átlagom is?

2023. szept. 4. 07:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy a 4 éves átlag számít bele? És román nyelv tanulása többletpontnak számít?
2023. szept. 4. 07:28
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy mivel magyar nyelvű képzésre jelentkezel, ezért ugyanazok a követelmények, mint nekünk, akik magyar rendszerben érettségiznek.


Nekünk emelt biológia + fizika vagy kémia a választható. Abban már nem vagyok biztos, hogy nálatok van-e ilyen szintnek megfelelő vizsga, szerintem a legegyszerűbb ha írsz az egyetem felvételivel foglalkozó osztályának, de úgy gondolom, hogy neked is ugyanazt az érettségi vizsgát kell itt megírnod, mint nekünk (legalábbis szerbiából szoktak átjönni letenni Magyarországon az emelt érettségiket).


Ajánlom, hogy ezt nézd át, hogy mi alapján számít a tanulmányi átlagod, érettségi eredményed, plusz pontok.

[link]


Remélem valamennyire tudtam neked segíteni, hogy merre indulj el

2023. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!