Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tárgyfelvételi időszakban van...

Tárgyfelvételi időszakban van katalógus? Már vannak órák, kötelező bejárni?

Figyelt kérdés

Milton egyetemre vettek fel pótfelvételin nappalira. Ma voltam beiratkozni (ezen a héten péntekig lehet egyébként). Kurzusfelvételi időszak meg 09.17-ig van. Az előbb már fel tudtam venni tárgyakat, de látom hogy ezen a héten is vannak már órák. Megkérdeztem a TO-t, hogy ha a kurzusfelvételi héten nem járok be (mert nem érek rá), akkor az beleszámít-e a hiányzásba. Azt mondták a tanszéktől kérdezzem meg. Ők meg azt írták van katalógus minden órán.


Most gyorsan leadtam a tárgyakat pár percre rá, hogy felvettem és passzívra állítottam a félévem. Ha a kurzusfelvételi időszak vége előtt kicsivel veszem fel a tárgyakat akkor addig nem is kell bejárnom igaz? Meg hogy most felvettem a tárgyakat de gyorsan le is adtam nem kerültem fel a katalógusra?



2023. szept. 5. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mi a francért passziváltad?
2023. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kurzusfelvételi időszakban szabadon lehet elvileg váltogatni aktív és passzív között. De most nem is ez a lényeges. Hanem hogy ha most aktívra rakom magam és felveszem újra a tárgyakat amik már vannak ezen a héten és jövőhéten is akkor kötelező-e bejárnom? Hisz addig akár passziváltathatok is meg le is adhatok akármilyen tárgyat.
2023. szept. 5. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Elnézést a kifejezésért, de ilyen baromságot még nem hallottam. Te komolyan képes voltál azért passziváltatni az egész féléved, mert egy hétig nem tudsz bemenni? Bár így lehet egész félévben nem kell bemenned.
2023. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már vissza is állítottam aktívra. De írtam már hogy ez lénygtelen. A kérdésre nem tudod a választ akkor ne kötekedj légyszi.
2023. szept. 5. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen látom, mikor elkezdtem írni még nem volt ott a hozzászólásod nem kötekedni akartam.
2023. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Gondold végig józanul.

Szerinted várják minden órán azt, akinek aktív a féléve, vagy csak azt, aki felvette a tárgyat???

2023. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval most hogy leadtam az összes tárgyat, félévem aktívra van állítva, és nem járok be ezen a héten. És a hétvégén felveszem újra az összes tárgyat akkor "tiszta lappal" indulok vagyis 0 hiányzással?
2023. szept. 5. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ilyen, hogy “tiszta lappal” indulsz. 🤦‍♀️

Ez eléggé tanár- és tantárgyfüggő, hogy hány hiányzást fogadnak el és beszámítják-e az első hetet.

Másik egyetemre járok, de itt pl. az első hetet is beleszámítják - tehát ha akkor veszed fel a tárgyat, akkor egyel kevesebb lehetséges hiányzással kell számítani onnantól kezdve.

Az biztos, hogy nem megoldás, hogy random lepassziválod magad, hiszen a félév és a kurzus ugyanakkor kezdődik. Ha végül aktívra állítod magad, akkor is ugyanazok a szabályok vonatkoznak rád.

2023. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Beszélj az oktatóval. Nálunk van egy-kettő, aki nem igazán foglalkozik ilyenekkel, katalógus sincs, míg van, aki max 2 hiányzást néz el.
2023. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!