Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen ELTÉ-n az osztatlan...

Milyen ELTÉ-n az osztatlan tanárképzés? (milyen könnyű elvégezni, mennyire sűrű az órarend, van-e katalógus az órák többségén, vannak-e gyakorlatok nyáron, ilyesmi)

Figyelt kérdés

A jelentkezés és a tanév konkrét menete is érdekelne, ha valaki, aki benne van, lenne olyan kedves, hogy ezzel foglalkozzon a vizsgaidőszakban is; és előre is köszi.

Orvosit fogom otthagyni, mert túl stresszes nekem, és a biosz tanárságra gondoltam alternatívaként.

Még az érdekelne, van ilyen szakpárosítás : biosz-angol ?



2018. dec. 17. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

ELTE tanárképzésén van biosz-angol szakpárosítás.

Jelentkezni ugyanúgy kell, mint ahogyan az orvosira is felvételizték, a TKK adott szakjára. Majd tavasszal lesz egy pályaalkalmassági vizsga, amitől nem kell megijedni.

Viszont, arra ne számíts, hogy könnyű. Nem mondom, hogy erre céloznál, de nagyon sokan úgy mennek tanárira, hogy "ha épp nem orvosi, az majd jó lesz", és érkezik a pofára esés, hogy az osztatlan tanárképzés nem is olyan könnyű, mint amilyennek hangzik. Ősz hajszálakat persze ne képzelj el, tényleg nem orvosi, de a nehezebbek közé tartozik, akármilyen párosításban is választod. A biosz például tud álmatlan éjszakákat okozni (erről nincs tapasztalatom, mert magyar-angolos vagyok), angolt se úgy fogjátok tanulni, mint egy nyelviskolában, egészen másfajta látásmód szükséges hozzá, mint középsuliban, nem beszélve arról, hogy angolul kell majd olvasnod irodalmi alkotásokat, jó sokat. Emellett pedig ott vannak a pedagógia-pszichológia tárgyak is, amelyek relatíve egyszerűek, de nem könnyítik meg a dolgodat, lévén a PPK épületében zajlanak. Biosz-angol párossal neked így három, egymáshoz nem túl közeli épület közt kell majd ingáznod, még ha szervezetileg a BTK-hoz tartozol majd. Szóval van helyileg és tantárgyilag is távol álló párosítás, és egyik sem "egyszerű" (a szó olyan értelmében, hogy kisujjból kirázod), meg a tanári felkészítés. A biosz-angol amúgy népszerű, van, aki elvérzik benne, de rengetegen képesek teljesíteni, szóval nem lehetetlen. De ne úgy képzeld el, mintha mechatronikai mérnökről átjelentkeznél óvodapedagógiára, a tanárképzés ugyan nem egy orvosi, de nem is melegedő.

Remélem tudtam segíteni és nem vettem el a kedvedet - vagy éppen meghoztam, de ezt kétlem.

2018. dec. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ide se gyere inkább, ez lesz a 4. félévem az ELTEn, és kb úgy érzem, mintha 10 évet öregedtem volna + agorafóbiás lettem. Félévente minimum 7-8alkalommal sírom el magam a suli miatt.

(További információért írj privatban.)

2019. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki egy átlagos heti órarend tanárin? Biztos mindkét szakon van egy csomó tantárgy meg a pedagógiai tárgyak, el se tudom képzelni, hogy lehet ennyi mindent összesűríteni egy hétbe. Hány előadás, szeminárium stb. van egy-egy nap ill. a hét során?
2019. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, közben eljöttem én is angol-magyarra és nagyon megbántam, az utolsónak azt üzenném, hogy ahol én vagyok, ott heti 11 szemináriumunk van, (11x90 perc) és 4 előadásunk, ami 3x45 és 1x130, én speciel utálom, irodalomra senki se menjen, aki nem 100%-ig biztos benne, hogy könyvmoly, amúgy ugyanezt tudnám mondani anglisztikáról is, ott sem a nyelvtudás a lényeg, főleg irodalom van meg nyelvtudományi ismeretek, ezért lehet, hogy néhány angoltanár alig tud angolul, mert igazából egy nyelvtani szerkezetről szóló nagyvizsgán kívül jóformán nem is érdekli őket, hogy beszéled-e a nyelvet rendesen
2019. okt. 29. 19:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy azóta mi van veletek, de én is tanárira járok, föci-törire. Igaz, nem az Eltére, de nagyon gondolkozom, hogy otthagyom, mert full leterhelő. 2-od éves vagyok amúgy. Lehet kárörvendésnek hát, elnézést ezért, de megnyugodtam kicsit, hogy nem csak én vagyok ezzel egyedül.
2023. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!