Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e matematikus BSc-vel...

Lehet-e matematikus BSc-vel mérnökinfó MSc-re menni? (BME)

Figyelt kérdés

Jelenleg a BME-TTK-n vagyok mint matematikus, ez az utsó félévem BSc-ből (szval szakdoga zv és felvételi vannak perspektívában). Szeretem a matekot, de amióta a szakon vagyok, nem érzem azt, hogy ez az én utam lenne, jobban érdekel az infó, azon belül a programozás, adatbiztonság stb.

A mérnökinfón gondolkodom, hogy arra váltsak, de tökjó lenne, ha MSc-t tudnám megkezdeni. Tisztában vagyok vele, hogy bizonyos tárgyakat kellene teljesítsek, mert nem mérnökinfó BSc-ről mennék a szakra, de a képzésleírásban csak gazdinfó és proginfós szakokat említették, más szakot nem. Bárki, aki BME-n mérnökinfós, és képben van ezzel kapcsolatban, szívesen fogadom a válaszát.



2023. szept. 11. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes adattudomány / data science szakot keress. Egyébként matek alapszakkal simán elmehetnél programozónak is, nem kell semmilyen mesterszak. De ha már mesterszak, akkor menj célzottan olyanra, amivel tudsz kezdeni valamit. Például aktuárius (biztosítási és pénzügymatematikai mesterszak), adattudomány (most indulnak ilyen szakok Magyarországon is, eddig csak az elte survey statisztika és adatanalitika volt). Ha pedig mindenképpen computer science-t tanulnál, akkor annak a szaknak a neve programtervező informatikus (nem mérnökinformatikus) itthon, annak is van mesterszakja. Ha a cyber security érdekel, menj direkt ilyen mesterszakra.
2023. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előzönek annyit hogy mérnökinfó computer science engineer
2023. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!