Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus BSc elvégzé...

Mérnökinformatikus BSc elvégzése után Matematikus MSc, lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv, tervem elvégezni a Mérnökinformatikus BSc képzést aminek jelenleg a 3. félévét fogom megkezdeni szeptemberben. Igazán szeretnék matematikai tudományos pályára lépni, ahogy elnéztem lehetséges hogy jelentkezzek ilyen BSc elvégzése után Matematikus MSc-re, de kicsit teljesíthetetlennek találom a feltételeket amit szeretném ha elmagyaráznátok, mert lehet rosszul tudom.


Jelenleg az egyetememen ha elvégzem ezt a BSc-t a modelltanterv szerint akkor 25 kreditem lesz matematikai tantárgyakból de összesen 65 kredit kell ilyen tárgyakból hogy felvegyenek.


Ha küzdök is akkor is csak maximum 31 kreditem lehet matekos tantárgyakból a jelenlegi egyetememen, az pedig nem elég. Van olyan egyetem ahol össze lehet szedni 65 kreditet így Mérnökinformatikus BSc szakról, és ha igen melyik az az egyetem? Ha van ilyen akkor átiratkozom minden áron.


(Feltétel forrás: [link]



2021. jún. 28. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Ha az ELTE megengedi, egy lehetőség lenne a Hageni Távegyetemen vendéghallgatóként megcsinálni a matekos krediteket. Én oda járok matek alapszakra, egyáltalán nem rossz hely. Nyilván csak akkor játszik ez a verzió, ha az ELTE elismeri a krediteket, mert ez egy német egyetem.

Ha tudományos pályára szeretnél lépni matematikából, ahogy írtad, tehát kutató matematikusként, akkor viszont meggondolandó, hogy nem lenne-e jobb a rögösebb út: végigtolni rendesen egy matek alapszakot. Ha igazi, cutting edge matematikában gondolkodsz, nem érdemes az alapokon spórolni.

2021. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatsz olyat, hoyg csúszol, és addig felveszed a matek BScs tárgyakat szabválként.
2021. jún. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
De szerintem is érdemes a matek BSc-t elvégezni
2021. jún. 29. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!