Mennyire vagyok gáz?!

Figyelt kérdés

Szóval ,az én kis történetem ,nagyon szégyellem mindenki előtt is ,de tanácstalan vagyok.

Kijártam az ált.sulit ,3 általános iskolában. Először 6.végén váltottam ,mert volt egy nyári tábor ,amiben osszevesztem pár osztálytársammal ,és nagyon rosszul érintett,meg évközben is úgy éltem meg a sulis mindennapokat ,hogy èletem legrosszabb napjai. Pedig rohadtul nem. Akkora hülye voltam ,te jó ég.

Aztán 7-ben kezdtem az új sulit, na ott megtudtam ,milyen az "élet legrosszabb napja" ,meg egy igazán rossz osztály. Kicsináltak lelkileg ,sokat voltam beteg ,és ma már annyira nem gondolok rá ,de szerintem mai napig hatással van rám (önértékelés 0, barátságok nagyon ritka , elzárkozottság,gátlásosság. Egyszer azt modnta valaki ,hogy tok nagykepunek tunok ,pedig milyen kedves vagyok ,mert elején annak tuntem. Pedig valójában csak félek az emberektől. De egyébként vágyom a kapcsolatokra).

8-ban hála jó égnek elkezdtem egy jobb sulit ,amiben volt gimi. Itt sem szereztem nagy barátokat ,itt is voltak vészesebb időszakok,de kiállni már tudtam magamért,és akadt társaságom a gimisek között. Szöval nem volt vész. De anyám kirobbantott innen ,mert ez csak egy sima gimi és ne maradjak itt. Na igen,kár ,hogy egy döntésképtelen idióta voltam.Na itt kezdődik a lényeg.

Szóval,most elkezdtem egy nyelvi előkészítős technikumot ,de annyira nem jön be,lehet a szak se,nem tudom. Annyit tudok,hogy minden reggek ,delutan ,este sirok . Hogy utálom . De mit ,azt senkine kérdezze. Nem gáz annyira ,nincs baj az osztállyal ,de mondjuk nem taplalok felejuk nagy remenyeket, oda nem vagyok ertuk,tanárokkal ,sulival sincs gáz,( leszamitva hogy dog meleg van ,levego nincs) ,csak még nem érzem ezt igazinak (bár én ritka ,ha valamit,sose voltam kitartó típus ,sportban is hamar otthagytam mindent ,most nem sportolok semmit,nem járok sehova ,várom ,hogy kitaláljam ,hogy nekem mi a jó ,de félek). Anyám közgáz sulit akart ,én az ált.sulis gimimet ,de végül kiegyeztünk egy kéttan turisztikai technikumban ,hogy az ő kedvére legyen szakmám. Csak kiderült ,hogy ebbe az osztályt

ba jön az a fiú is ,aki kicsinált engem 7 ben ,én megijedtem,ezért gyorsan fel is lebbeztúnk a közgáz angol kéttan szakára ,de nem vettek fel. Szomorú is voltam,de az akkori hittantanárom,aki lelkigondozó is egyben , megnyugtatott ,hogy jó lesz ,de ha gáz van ,visszamehetek a gimibe. Egyébként egész nyáron egyedül voltam kb,dolgoztam egy kicsit, meg jártak evezni ,de nem jött be ,társaságilag sem ,megkonnyebbules volt abbahagyni (ezt szégyellem).Sokat sírtam nyáron,néha eszembe jutott az ongyilkossag is,(tudom ,mire gondol mindenki ,hogy ez nevetséges ,nem probléma az enyém) de néha ugy erzem senki se szeret,de nem komolyan ,csak neha egyszerubb lenne hagyni az egeszet.

Most ugye itt vagyok turisztikán, és gondokoztam a váltason ,apám fel is ajánlotta a segítségét a kozgazra ,hatha atvesznek még az elején a németre,ha van hely(mert a turisztika is az), de aztán elgondolkoztam a gimin is ,oda visszamenni ,mert az visszagondolva szerettem es el sem akartam volna jonni. Meg instan/snapen is latom , hogy akik ottmaradtak ,azoknak szerinte azert tok jo. Erre anya ,hogyha visszamegyek koltozhetek el apamhoz ,mert csak egy erettsegivel semmit sem fogok erni, a vegen nem lesz C1 nyelvvizsgám (kétnyelvü erettsegi),kb semmire kello leszek. Nem mintha nem lehetne utána/kozben letenni ,csak ugy nyilvan nehezebb ,o meg nem fog magántanárra kolteni. Apám még ebben is tamogatna,bar szerinte most vagyok a legjobb helyen ,mert ez a szakma ,nem tuk specializálodott mint a penzugy ,megis szakma. O annak idején a gimit akarta( es en is),hogy irjunk ala egy papirt felevkor kb ,es akkor nem kell felvetelit irni. Szoval a valtasra van lehetosegem ,3 hetet ruztem ki magamnak ettol a hetfotol ,ami a heten volt ,hogy utana dontsek. Eldontottem ,hogy ebben a kovetkezo 2 hetben elvezni probalom ,magammal is foglalkozni ,hogy talan mit is szeretek ,mert biztos a suliban is latszik rajtam ,ez a nem akarom érzés.Mert oktoberig még nem késő semmi. Kesőbb kb lehetetlen lenne. Csa kicsit akadáloyzva erzem magam ,ha ne adj isten a gimi tetszene meg. De nem célom. A koaz is tetszik ,csak az a szép ,hogy 2 percenként megvaltozik a velemenyem mind a 3 sulirol. Az van ,hogy mostanaban kb utobbi 1 evben nagyon donteskeptelen vagyok ,es a legalapabb dolgokrol is megkerdezek valakit ,hogy pl egyek e vagy ne. Vagy ha dontenek is vmirol sportban ,akkor is megkerdezem ,hogy ez biztos jo e ,es vegul sose csinalok semmit. Es ezert is utalom magam. Egyebkent tudom hogy itt meg alig ismerek valakit ,rossz szokas az eloitelet ,ez a 2 het kevés lesz ,de majd valami lesz.

Szóval mostmár tényleg a kerdesem lenyege jon ,ugy hogy leirtam az oneletrajzomat ,hogy ,ha ne adj isten ujra valtanek ,akkor mit mondanék ,hogy "meggondoltam magam/ igazabol ide kartam jonnie ,de nem vettek fel. Lehet tenyleg igy van.Az mennyire gáz. Meg igazabol ,sok embert ismerek ,es attol felek ,hogy osszefutnak a szalak ,es igazabol akivel talalkoztam mindenkinek mindig mast mondtam ugye mikor hova jartam ,es hogy mire valtottam ,es osszevissza hazudtam ,volt olyan is hogy egy tarsagon belul 2 ember maskepp tudta ,mert mast kellett nekik mondanom kulon ,mert a kornyezet ugy kivanta meg. Es rettegek hogy valaki megtudja ezeket es kiderul. Szegyellem ,de nagyon. Es foleg most is ha kozepsuliba valtanek a szak miatt ,akkor is aki tudja az mindenkeppen ugy gondolna ,hogy na ez a beilleszkedési problémás csaj. Pedig csak a szak miatt lenne. És mielőtt valaki orvosi esetnek /ADHD nak,esetleg önsajnáltatós hiszti picsának tartana ,kerem nyugtasson meg valaki ,hogy nem vagyok akkora csodtomeg ,mint amekkora. Luzer vagyok az elet minden teruleten ,iskola, baratsagok ,sport ,kapcsolatok, barmi semmit se tudok felmutatni ,hogy na igen azert valamiben megis csak jo ,nem csak a suli valtasban. Instan latom ,hogy mindenkinek van elete ,es mindenkinek minden osszejon ,foleg elsore nekem meg sokadjára sem. Az a baj ,ennyi váltás után nehezen hiszik el otthon nekem a sulis dolgaimat ,mert az elmult 2 3 evben nem tetszett semmi (ez nem teljesen igaz ,8-ban voltak klassz idoszakok, visszagondolva nem volt rossz,osztalyhoz igaz sok kozom nem volt ,mert nem veluk baratkoztam ,bar lehet csak a dolgok utolag szepulnek). Foleg a kozgazban ,ahol felvetelinek neztek az 5,6,7,8 bizonyitvanyokat ,amikbol azert tobb kulonbozo suliban irodott ala.

Bocsanat a helyesirasi hibakert ,eleg keso van ,szoval nem figyelem.Nem tudom,jo otlet volt e ezt kiirni magambol. Aki eljutott idáig és még él annak grat.


Lol,még csak hasonló kérdés sincs az oldalom :D



2023. szept. 17. 01:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom ,hogy anya jót akar a szakmával ,meg a nyelvvizsgával ,csak baromi rosszul vetíti ki.
2023. szept. 17. 01:08
 2/9 A kérdező kommentje:
Meg valaki azt mkndta ,ha visszamennék ne adj isten a gimimbe ,azok akik regen ismertek ,nevetnének rajtam.
2023. szept. 17. 01:09
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen helyesírással inkább a tanulásra kéne koncentrálnod a barátkozás helyett. Nagyon gáz vagy.
2023. szept. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
#4 Gondolom csak elírtad és 16 éves vagy. (Javítsd mindenképp, a te érdeked mert reggel kellemetlen üzenet fog fogadni)
2023. szept. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Döntésképtelen vagy ami gáz. Nem tudod hogy mit akarsz ezért csapódsz ide-oda. Az anyád jót akar neked, hogy majd tudj dolgozni.

Ha sokat hezitálsz akkor elkallódsz majd.


Javaslom járd ki a turisztikai technikumot aztán meg majd a felsőoktatásban megtalálod a számításodat.

2023. szept. 17. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon.
2023. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem vagy elkésve semmivel sem. Mindenki másképpen fejlődik, és nem befolyásol semmit sem. Én is ajánlom a továbbtanulást, aki azt mondja, hogy nevetnének rajtad, az baromság.

Én azon nevetek, aki nem tesz önmagáért. Te akarsz tenni, és ez egy jó dolog. Sok sikert kívánok neked. Lesznek még kudarcok az életedben, de minden nap új remény, és sok sok fejlődés vár majd.

2023. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Konfliktusok, nehézségek mindenhol vannak és lesznek sajnos, és az nem megoldás hogy folyton menekülsz. Nyugodj meg és próbáld meg kijárni ezt a turisztikai technikumot. Az instát, a snapet hanyagold egy kicsit, ne ahhoz hasonlítgasd magad amit mások az életük egy-egy pillanatáról megosztanak online (hidd el, senkinek sem tökéletes az élete).
2023. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

A leírásod alapján nem "csődtömeg" vagy, hanem minden valószínűség szerint egy kialakuló személyiségzavar első tünetei jelentkeztek nálad. A különféle személyiségzavarok a népesség kb. 8%-át érintik, úgyhogy a közhiedelmekkel ellentétben ez egyáltalán nem ritkaság. Én sejtem is, hogy konkrétan melyik személyiségzavarról van szó, de ezt legjobb, ha egy tapasztalt pszichológus személyes találkozások alapján állapítja meg. Azt javaslom, hogy a szüleiddel mielőbb keressetek egy klinikai pszichológust, akinek feltárhatod a problémáidat, és aki segíteni tud. (Vannak, akik kimondottan kamaszkorúakra specializálódnak, ilyet keressetek.) Ezt nem szabadna halogatni, mert amíg fiatal vagy, a személyiséged formálódása még sokkal hatékonyabban befolyásolható, mint mondjuk 35 évesen. Nagyon-nagyon sok szenvedést, gyötrelmet előzhetsz így meg az egész hátralévő életedre nézve, ha most fiatalon elkezdesz pszichológushoz járni. Minél tovább halogatod, annál kisebb lesz az esélye a tünetek csökkenésének vagy megszűnésének, úgyhogy most kell lépni, mert a jövőd a tét. Az állapotod ugyanis kezelés nélkül rosszabbodhat, és akár például súlyos és rendszeresen visszatérő depresszió, és mindenféle egyéb járulékos lelkibetegségek is felléphetnek.


S emlékeztesd magad arra, hogy semmi szégyen nincs abban, hogyha pszichológushoz jársz. Éppúgy nem tehetsz arról, hogyha valóban személyiségzavart állapítanak meg, mint ahogy arról sem tehetnél, hogyha mondjuk cukorbetegséget állapítanának meg. Kérd meg a szüleidet, hogy mielőbb keressenek neked pszichológust. Sok sikert, szorítok neked, hogy jobban legyél, javuljon az állapotod!

2023. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!